İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İstanbul Cervantes Enstitüsü Andrés Mourenza’yı Konuk Ediyor

8 Şubat 2024 tarihinde İstanbul Cervantes Enstitüsü Etkinlik Salonu’nda Türkiye’deki İspanya Büyükelçiliği ile ortak düzenlenen Andrés Mourenza’nın‘’Sínora. Avrupa sınırından ve orada yaşayan insanlardan hikayeler’’ isimli kitap tanıtımı programına yer verilecek.

Gazeteci ve yazar Doğan Kılıç’ın Mourenza’ya eşlik edeceği konferansa İspanyol şair, yazar, edebiyat eleştirmeni ve Cervantes Enstitüsü Genel Direktörü Luis García Montero katılım gösterecek.

Etkinlikte, Avrupa sınırında yaşayan insanların hikayeleri, göç ve mülteci konuları güncel bir bağlamda ele alınarak katılımcılara aktarılacak.

Çok da uzakta olmayan, Meriç Nehri’nin diğer kıyısında, Ege Denizi’nin diğer sahil şeridinde, bu insanları, Batı’nın idealleştirilmiş kucaklaması, barış, insan haklarının belirsiz parıltısı bekliyor; ve bunların ortasında Yunancada ‘’Sínora’’ denilen sınırlar var.

Andrés Mourenza, Avrupa ve Orta Doğu arasındaki sınırda tarihten günümüze uzanan bir yolculuğa çıkıyor. Bu yolculuktan bize sınırın her iki tarafında kalanların – ya da kalmayanların- geçmiş hayatlarından hikayeler, hatıralar ve sesler getiriyor. Sínora, mitolojik olmamakla birlikte canavarlarla dolu bir maceranın tarihçesidir.

Etkinlik dili İspanyolcadır, Türkçeye simültane tercüme yapılacaktır.

Tarih ve Saat: 08/02/2024 19.00

Yer: İstanbul Cervantes Enstitüsü

Şehit Muhtar, Şehit Muhtar Tarlabaşı Bulvarı, Zambak Sk. No:25, 34435

Beyoğlu / İstanbul

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code