İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Meksika Yaratılış Mitleri”, İstanbul Cervantes Enstitüsü’nde

İstanbul Cervantes Enstitüsü, Meksika Büyükelçiliği iş birliğinde, 25 Mayıs’ta gerçekleştireceği ‘’Meksika Yaratılış Mitleri’’ etkinliği kapsamında etkinliğe ismini veren kitabın yazarı, eğitimci ve plastik sanatçısı, Öze Yavuz’u konuk edecek. Uzun süre yaşadığı Meksika’da, Mezoamerikan mitolojisine duyduğu tutkuyla sanat kariyerine yön veren Yavuz, katılımcılara kendi çizimleri ile zenginleştirdiği, “Meksika Yaratılış Mitleri” isimli eserin doğuşu ve oluşum aşamasından bahsedecek.

Eski Meksika uygarlıklarının mitlerine dayanan ilk varoluş anı, evrenin, dünyanın, dağların, vadilerin, nehirlerin, hayvanların, canavarların ve insanların yaratılışını anlatan sahnelerin yeniden canlanacağı etkinlikte sanatçıya Meksika Büyükelçisi José Luis Martínez eşlik edecek. Söyleşi İspanyolca dilinde gerçekleştirilecek olup Türkçeye simultane çeviri yapılacaktır.

Katılımcılar etkinlik sonunda Öze Yavuz’un 8 Haziran tarihine kadar Cervantes Enstitüsünde sergilenecek olan grafik çalışmalarını daha yakından inceleyebilecek, Pirehispanik mitolojiden esinlenen eserlerini, kendisinin rehberliğinde tanıma fırsatı bulacaklar.

Tarih:

25/05/2023 tarihinde 19:00 21:00 saatleri arası

Yer:

İstanbul Cervantes Enstitüsü – Etkinlik Salonu

Tarlabaşı Bulvarı No: 9 / Beyoğlu

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code