İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İstanbul Modern, İstanbul’da Yaşamak İçin 5 Nedenden Biri


James Sheridan ve kardeşi tarafından 1888 yılında kurulan ve periyodik olarak 24 yerde basılan uluslararası İngiliz iş gazetesi Financial Times (FT) İstanbul’da yaşama nedenlerini sıraladı. Financial Times’a göre İstanbul modern, İstanbul’da yaşamak için 5 nedenden biri.

İstanbul Modern’in yeni müze binası ve 16. İstanbul Bienali, İş ve mali haberleri yayınlamakta uzman ve alanında en iyisi olmayı başarmış olan Financial Times Property Listings’de (Emlak Haberleri) “İstanbul’da yaşamak için 5 neden”den biri oldu.

Yazıda ayrıca dünyaca ünlü mimar Renzo Piano imzasını taşıyacak yeni müze binası tamamlanana kadar İstanbullu sanatseverlerin İstanbul Modern’i geçici mekânında ziyaret edebileceği bilgisine de yer veriliyor.

Müzenin Karaköy’de boğaz kıyısındaki yeni binasının 2021 yılında tamamlanması bekleniyor ve  kapılarını  sanatvelerlere yeniden açana kadar tüm faaliyetlerini eski binaya yakın mesafedeki Beyoğlu’nda yer alan geçici mekânında sürdürüyor.

Londra Menkul Değerler Borsası (London Stock Exchange) ve dünya pazarlarında kullanılan tek mali gazete olan Financial Times, İstanbul’un dinamik bir çağdaş sanat ortamına sahip olduğunu vurguladığı yazıda İstanbul Modern ve 16. İstanbul Bienali’ne ilk sırada yer verdi.

Financial Times Property Listings’de yer alan habere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://propertylistings.ft.com/propertynews/turkey/5634-five-reasons-to-live-in-istanbul-turkey.html


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.