İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İstanbul Modern Sinema’da Yeni Sezon Başlıyor

İstanbul Modern Sinema, Türk Tuborg A.Ş.’nin katkılarıyla yeni sezona 4 ayrı program ile 19 Eylül’de giriş yapıyor. “Bir Başka Rusya” programıyla başlayan yeni sezon, “Fear and Fantasy Festival”, “Almanya’dan Yepyeni Filmler” ve bu yıl 8’inci defa düzenlenecek olan “Biz de Varız” seçkisiyle devam edecek.

Hayvanoloji

Eylül’de Bir Başka Rusya

İstanbul Modern Sinema sezonu “Bir Başka Rusya” ile açıyor. Seagull Film işbirliğiyle gerçekleşecek olan program 21. yüzyılın sinemasına özellikle derin ve karmaşık psikolojik dramlarla damgasını vurmuş çağdaş Rus sinemasının karanlıkta kalan yüzüne odaklanıyor. Depresif ve kayıp bir Rusya resmi yerine, Komünizm sonrası ve hızlı bir şekilde küreselleşen toplumda genç nüfusun değişkenlik gösteren kimlik arayışlarına dair alternatif hikaye ve karakterlere yer veren bu filmler 19-29 Eylül tarihleri arasında izleyiciler ile buluşuyor.

Beanpole

Fear and Fantasy Festival bu yıl Ekim’de İstanbul Modern Sinema’da

Geçtiğimiz yıl birincisi düzenlenen fantastik ve korku türlerinde hem film hem farklı sanat dallarından çalışmaları bir araya getiren festivalin ikincisi bu yıl 17-27 Ekim tarihleri arasında İstanbul Modern Sinema’nın seçkisiyle izleyiciyle buluşacak. Müge Turan’ın küratörlüğünde gerçekleşecek olan programda korku meddahı performansından kült animasyonlara, bu yılın festival sineması örneklerinden canlı müzik eşliğindeki sessiz film gösterimlerine korku ve fantastik sularında gezinen farklı disiplinler bir araya geliyor.

Aritmi

Almanya’dan Yepyeni Filmler

Goethe Institut işbirliğiyle hayata geçen ve 11’inci kez sinemaseverle buluşan “Almanya’dan Yepyeni Filmler” programında Alman sinemasının son yıl öne çıkan hit yapımlarına yer verilecek. 21 Kasım- 1 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan program kapsamında Türkiye’de ilk kez izleyiciyle buluşacak pek çok ödüllü yapım yer alıyor.

Aritmi

Biz de Varız!

İstanbul Modern Sinema’nın en sevilen programlarından “Biz de Varız!” 8 yaşında! 12-22 Aralık’ta gerçekleşecek olan programda Türkiye Sineması’ndan içerik ve form adına taze fikirler, yeni bakışlar sunan en taze ve ilginç filmler izleyiciyle buluşacak. Her yıl olduğu gibi film gösterimlerine yönetmenler ve film ekipleri eşlik edecek.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir