İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İtalya'ya Keyifli Bir Yolculuk; "Napoliten Konserleri"

İstanbul Devlet Opera ve Balesi tenorlarının sahne aldığı, geçtiğimiz yıllarda müzikseverlerin beğenisini kazanan “Napoliten Konseri”, bizleri İtalya’ya kısa bir yolculuğa çıkarıyor. İtalyan halk şarkılarından oluşacak konser, bu sezon 13-14 Aralık ve 20 Şubat 2020 tarihinde Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde, 13 Ocak 2020 tarihinde ise Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde müzik severlerle buluşacak.

Duygu yüklü İtalyan halk şarkılarından oluşan konserde müzikseverler hüzün ve neşeyi bir arada yaşayacaklar. Konserde, E.di Capua, F.P Tosti , E. De Curtis, R.Falvo, L. Denza, C.A.Bixio, G.Cottrau, R.Leoncavallo, S. Cardillo gibi önemli sanatçıların bestelemiş olduğu, “l’te vurria vasa”, “Mattinata”, “Non ti scodar di me”, “Fenesta Che Lucive”, Dicitencello Vuie”, “Tu ca nun chiagne” , “Torna a Surriento”, “Mamma”, “Marechiare”, “O sole mio”  gibi eserler yer alacak.

Konserde; Besnik Ademoğlu, Serkan Bodur, Berk Dalkılıç, Can Reha Gün, Yoel Keşap, Ufuk Toker ve Onur Turan yer alacak sanatçılar olurken piyanist Hüseyin Kaya onlara eşlik edecek. Konserin sahne kurgusunu Hüseyin Kaya üstlenirken ışık tasarımı ise Taner Aydın’a ait olacak.

Biletler:

www.operabale.gov.tr

www.biletinial.com

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code