İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Jale Sancak’ın Son Kitabı “Tanrı Kent” Raflardaki Yerini Aldı

Jale Sancak’ın on sekiz öyküden oluşan son kitabı ‘Tanrı Kent’, İthaki Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı. Kahramanlarına kader çizen tanrı kentin birbirine benzemeyen yüzleri, her öyküde başka bir İstanbul ve başka bir hayat hikâyesi var.

Sevim Burak’tan Dilan’a, Uğur Yücel’den Hasköy’lü Engin’e, Hayalet Anna’dan Fener sokaklarını mekân tutmuş Burak’a  türlü insanlık hali kurgu ve gerçekle birlikte anlatılıyor ‘Tanrı Kent’ de. Sokağın ve dilin ritmi hiç zorlanmadan su gibi akıp giderken, yazar, Galata’yı izlerken söylediği gibi ‘öykü ve hayatla’ birlikte bir yolculuğa davet ediyor okuru.

‘Yüksekkaldırım’dan yukarıya, genelev sokağına vuranlar, ergenler, delikanlılar, sancısı tutmuş adamlar… Yukarıdan, Galip dede caddesinden, bir kadının içinde kaybolma arzusuyla şahlanıp genelev sokağına inenler. Hiç gitmediğin, lâkin yüreğinle anlamaya çalıştığın uzak, tenha, umursanmamış, yalnızlığa mahkûm edilmiş şehirlerden kopup gelenler… Yılışık gülüşlerin bir kıyısında utanç, arsız bakışların arkasında hüzün ve öfke, pervazsız sözlerde korku gizli.’

Jale Sancak’ın son kitabı “Tanrı Kent”e D&R, KitapYurdu, İdefix, KitapKoala ve daha birçok platformdan ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code