İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kanadalı Müzisyen Michelle Gurevich 2-3 Mart’ta Babylon’da

Açıldığı günden bu yana şehrin müzik anlayışını değiştirmesinin yanı sıra hem yerel hem de küresel müzik kültürünü yaşatan bir merkez haline getiren Babylon, Chinawoman” adıyla başladığı kariyerine 2016 yılından beri kendi ismi ile devam eden ve 2020 Mayıs’ında altıncı albümü “Ecstasy in the Shadow of Ecstasy”yi sevenleriyle buluşturan Kanadalı müzisyen ve şarkı yazarı Michelle Gurevichi 2-3 Mart 2023te sahnesinde ağırlamaya hazırlanıyor.

Mühendis bir baba ve balerin bir annenin çocuğu olarak Toronto, Kanada’da dünyaya gelen Michelle Gurevich, profesyonel müzik kariyerine başlamadan önce uzun yıllar boyunca müziğinde yadsınamaz etkilerinin olduğunu söylediği sinema sektöründe çalıştı. Ailesinin geniş Sovyetler ve 70’ler Avrupa müziği arşivinden beslenerek büyüyen Michelle Gurevich, yoğun şarkı sözleri ve duru vokaline eşlik eden baladlarıyla art-pop ve slowcore türlerinde geziniyor. İlk albümü “Party Girl”ü 2007’de yayımlayan sanatçı, 2010’da paylaştığı ikinci albümü “Show Me The Face” ile dikkatleri üzerine topladı. Trajikomik, içten, melodi odaklı ve farklı duygu durumları arasında gezinen şarkıları; içinde karanlık ve ışıltılı retro motifleri barındırıyor.

“Chinawoman” adıyla başladığı kariyerine 2016 yılından beri kendi ismi ile devam eden Michelle Gurevich; etkileyici sesi, farklı vokal tarzı ve üstün söz yazma yeteneğiyle ile kısa sürede kendi dinleyici kitlesini oluşturdu. Konserlerinin aksine müzikal üretimlerini yalın ve alternatif tekniklerle kaydeden sanatçı, yatak odasından çıkan samimi parçalarını dinleyicisiyle buluşturmayı sürdürüyor. Son albümü “Ecstasy in the Shadow of Ecstasy”i 2020 Mayıs’ında yayımlayan Michelle Gurevich, bu albümün ardından tekli üretimlerini de dinleyicisiyle paylaşmaya devam ediyor. Nico (Christa Päffgen) ve Leonard Cohen gibi isimlerle karşılaştırılan müziği ve Alla Pugacheva gibi Sovyet dönemi yıldızlarını andıran sesi ile dikkat çeken Gurevich; Charles Aznavour, Zeki Müren, Lucio Dalla’nın melodramatik eserlerini sevenleri dinleyicisi yapmayı başardı. “Kiss in Taksim Square”, “First Six Months of Love”, “Lovers Are Strangers” gibi sevilen parçalarını seslendirdiği ilgi çeken performanslarının; Türkiye, Almanya, Polonya ve Yunanistan’da birçok kez biletleri tükenen Michelle Gurevich ile 2-3 Mart 2023’te Babylon’da buluşuyoruz. Bu hafızalarda yer edecek performansın biletlerine bugün (25 Kasım) itibariyle Biletix ve Mobilet üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code