İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Kar Fırtınasında Bahar Çiçekleri” Adlı Sergi Yeşim Kale Art Gallery’de Açıldı

Yeşim Kale’nin 3. kişisel resim sergisi “Kar Fırtınasında Bahar Çiçekleri” 29 Ocak 2022 Cumartesi günü Kuzguncuk Yeşim Kale Art Gallery’de saygın bir ziyaretçi topluluğunun katılımıyla gerçekleşti.

29 Ocak – 28 Şubat 2022 tarihleri arasında gezilebilecek olan sergi, çok renkli ve kar beyazı görüntüsüyle kış mevsiminde baharı yaşatıyor. Sarı, mavi, mor, yeşil ve beyazın hakim olduğu resimler sanatseverler tarafından çok beğenildi ve yarısı açılış günü satıldı.

Ayrıca sanatçı Yeşim Kale’nin mücevher takı tasarımları ve desenlerinin baskısıyla yapılan fincan ve muglar da sergilenen çalışmalar arasında yerini aldı.

Açılışta, arp sanatçısı Verda Ferah, bir saatlik bir arp dinletisi icra etti ve açılış günü sonunda konuklar müzik, resim, takılar ve renklerle muhteşem bir gün geçirdiklerini dile getirdiler.

Yeşim Kale’nin “Kar Fırtınasında Bahar Çiçekleri” adlı kişisel resim sergisi 28 Şubat 2022 tarihine kadar Kuzguncuk’ta bulunan Yeşim Kale Art Gallery’de görülebilir.

“KAR FIRTINASINDA BAHAR ÇİÇEKLERİ” Manifesto:

Bazı insanlar dünyaya gelme zamanlarını şaşırmış gibidir. Yanlış bir zamana yolculuk yapmış gibi…Geleceğin misyonu ve fikirlerine sahip olarak yaşarlar. Fakat bugün değil, gelecekte anlaşılır değerleri…Onlar kışın Güneş’i görüp açmış çiçekler gibidir. Bir kar fırtınasında yok olan çiçekler gibi bilinmez değerleri… Van Gogh gibi, Fikret Mualla gibi… “

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir