İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Karşıtları Dengeleyen Sergi "Denge/Balance"

Karşıtları dengeleyen sergi “Balance”, 22-29 Ocak 2020 tarihlerinde Kadıköy Kaş Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Sibel Tetik Organizasyonu ve Sinan Yenilmez iş birliği ile Carl Gustay Jung’ın “Yaşamın amacı karşıtlar arasında denge kurmaktır” sözünden yola çıkan 33 sanatçı heykel ve resimlerini 22-29 Ocak 2020 tarihlerinde Kaş Sanat Galerisi’nde sergileyecek.

Sibel Tetik sergiyle ilgili olarak; “Denge sözcüğü tutarlılığı, düzeni ve ölçüyü temsil eder. İnsanlığın erdemleri olan iyilik, güzellik, doğruluk, faydacılık ve farkındalık olguları sanatla çoğalabilir. Günlük yaşamda birbirine karşıt iki kuvvetin eşitliği ile elde edilen uyum durumudur. Çin Felsefesinde “Yin ve Yang” doğada var olan iki zıt gücü kuralı temsil eder ve denge ilkesine dayanır. Kadın-erkek, gece-gündüz, siyah – beyaz gibi… Denge, her şeyden önce insani bir kelimedir, doğrudan insan ve yaşamla ilgili bir sözcüktür. Denge, tasarımda estetik ilkelerden sadece biridir. Genel hatlarıyla kompozisyon, simetrik ya da  asimetrik dengeye uygun olarak düzenlenir. Hayatın içinde ise birey olarak bu dengeyi kurmak elbette çok zor ama hepimizin hedefi böyle bir dengeye ulaşmak olmalıdır. Hayat ancak bunu başardığımızda yaşamaya değer olur. Sanatın hayatı dengeleyen ve daha yaşanır hale gelmesini sağlayan en önemli etken olduğunu düşünerek DENGE / BALANCE sergisini sergiliyoruz” dedi.

Açılış kokteyli 22 Ocak 2020 Çarşamba günü saat 18.30 da olacak olan sergi 29 Ocak 2020 Çarşamba gününe kadar Pazar hariç her gün sanatseverler tarafından görülebilir.

Katılımcılar; Aynur Yalçıner Şencan, Aysel Akova Somer, Ayşe Banu Gökalp, Dilek Keskin, Dilek Saraçoğlu, Emine Aras, Esti Saul, Füsun Aydoğan, Handan Özsırkıntı Kasap, Hrasun Sergio, İpek Hazneci, İpek Çıkrıkçı, İsmail Utku, Jüpiter Türe Güven, Karin Cincioğlu, Leyla Varna, Macide Oytay, Mehrana Shahrabadi, Mehtap Ayaz, Mustafa Demirpençe, Nezihe Gokçe, Nihal Yardımcıer, Pakize Akkaya, Perihan Keki, Remzi İren, Safak Isılay, Seda Akın, Senur Biçer, Setenay Sezer, Seyhan Demir, Sibel Sicimoğlu, Tuğçe İnan, Tülin Akkaş

Kaş Sanat Galerisi

Adres: Fener Kalamış Caddesi No: 53 / 1

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir