İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Katadrom Art Colony Açılışını Yavuz Özkan’ı Anarak Yapıyor

Hazırlıkları Eskişehir’de devam eden ve özellikle sinema sanatçıları için sanatçı rezidansı, proje geliştirme ve eğitim merkezi olarak planlanan Katadrom Art Colony, 30 Kasım 2019 Cumartesi günü düzenlenecek etkinlikle resmi açılışını yapmış olacak.

Yavuz Özkan

Yavuz Özkan’a Saygı Duruşu

Eskişehir, Tepebaşı Belediyesi’ne ait olan, Yaşam Köyü’nde yer alan Katadrom Art Colony’nin binasının açılışı, geçtiğimiz Mayıs ayında kaybettiğimiz yönetmen, yazar ve yapımcı Yavuz Özkan anısına düzenlenecek bir sergiyle yapılacak. Yavuz Özkan’ın filmlerine ait afişlerin, çalışma notlarının, storyboard, maket ve film aksesuarlarının yanı sıra gazetecilik ve dergicilik yaptığı dönemlerdeki çalışmaları da bu sergide yer alacak. 30 Kasım tarihinde yapılacak açılışın ardından bir hafta daha Katadrom Art Colony’nin binasında kalacak olan Yavuz Özkan Sergisi,  sonrasında Tepebaşı Belediyesi’nin sergi salonunda daha geniş bir kitle ile buluşacak. Serginin yıl sonuna kadar sürmesi planlanıyor.

Katadrom Art Colony’den Eskişehir’de yeni bir sinema etkinliği
Eskişehir Sinema Festivali (Cinema Festival of Eskişehir)
29 Kasım – 2 Aralık 2019

Katadrom Art Colony’nin açılış haftası için planladığı diğer bir etkinlik ise, Tepebaşı Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştireceği Eskişehir Sinema Festivali. Dört gün sürecek olan film günlerinde, Yavuz Özkan’ın klasikleşmiş filmleri ile son dönem Türkiye sinemasının ödüllü bazı filmleri ve Changing Perspectives kısa film seçkisi yer alacak. Ayrıntılı programı Kasım başında duyurulacak olan film günlerinin katılımcıları arasında, Güven filmiyle Sefa Özkan, Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku’yla Çiğdem Vitrinel, Beginner filmiyle Burçak Üzen ve Renkli Balık animasyonuyla Burhan Gün gibi isimler yer alıyor.

Film gösterimleri, Art Colony, Zübeyde Hanım ve Özdilek Kültür Merkezlerinin sinema salonlarında gerçekleştirilecek.

İlk yılından itibaren sinema alanında onur ödülü vermeye başlayacak etkinlik kapsamında bu yıl verilecek onur ödülleri ilerleyen günlerde paylaşılacak.

Sanatçı Rezidansı ve Eğitim Merkezi Olarak Katadrom Art Colony

Katadrom Art Colony’nin kuruluş çalışmaları Haziran ayında, Katadrom Kültür Sanat ve Sosyal Politikalar Derneği’nin kurucuları Hülya Sungu ve Murat Yıldırım, senarist ve yapımcı Şebnem Vitrinel ve yönetmen Çiğdem Vitrinel tarafından Tepebaşı Belediyesi’nin desteğiyle başladı. Hazırlıkların devam ettiği yaz aylarında, Yaz Sinema Kampı etkinliğiyle ısınma turu yapan Katadrom Art Colony’nin öncelikli hedefi, başta sinema sanatçıları olmak üzere, yaratıcı çalışmalar yapan herkese proje geliştirme ve çalışma alanı sunabilmek. 30 Kasım’daki açılışı takip eden aylarda Katadrom Art Colony sanatçı rezidansı programlarını sunmaya başlayacak.

Katadrom Art Colony
www.katadromartcolony.com

Tepebaşı Yaşam Köyü, Eskişehir

KATADROM Kültür Sanat ve Sosyal Politikalar DerneğiGümüşsuyu Mah. Kutlu Sok. 43/5Beyoğlu/İSTANBULTel: 0 212 252 49 24

www.katadromart.com

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir