İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kayseri Erciyes Üniversitesi Karma Sergi ile İzmirde

Swissôtel Büyük Efes ve Büyük Efes Sanat sezona, üniversitelerin güzel sanatlar fakültelerinin akademisyen kadrolarından oluşan “Sanatuar” projesinin beşincisi ile 6 Kasım tarihinde merhaba dedi.

Büyük Efes Sanat’ın sürdürmekte olduğu sanat projelerinden olan “Sanatuar” karma sergisinin beşincisi, 6 Kasım – 17 Aralık 2019 tarihleri arasında Swissôtel’in Kordon salonunda sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Proje kapsamında her yıl çeşitli üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakültesi’nden sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapan Swissôtel ve Büyük Efes Sanat, bu yıl Kayseri Erciyes Üniversitesi’nin Güzel Sanatlar Fakültesi’ni konuk ediyor. 24 akademisyen sanatçının 70’den fazla eserinin yer aldığı bu sergi; farklı malzeme ve üretim teknikleri ile oluşturulan resim, heykel, enstelasyon, fotoğraf ve seramik gibi farklı disiplinlerden eserler ile sanatseverlerin karşısına çıkıyor.

Kayseri ve şehrin yer aldığı Kapadokya bölgesi; tarih öncesi çağlardan günümüze kadar pek çok farklı medeniyete, inanışa, kültürel ve sanatsal değere ev sahipliği yapmıştır. Bu coğrafyada yüzyıllardır uyum içinde yaşayan yerel değerlerin, geleneksel çağdaşa güncel yorumlamalarını yansıtan bu özel sergide; bölgenin kültür harmanlığını farklı kentlerden getirdikleri sanat perspektifleri ve farklı disiplinler ile yansıtan akademisyen sanatçıların seçkileri yer alıyor.

Sanat Yöneticiliğini Meriç Aktaş Ateş’in üstlendiği Büyük Efes Sanat önderliğindeki “Sanatuar V” karma sergisi tüm sanatseverler için ücretsiz olarak ziyarete edilebilir.

Sergide yer alan 24 akademisyen sanatçılar;

Rahşan Akarsu, Caner Şahin, Ahmet Kürşat Albayrak, Uğur Aydın, Mehmet Emin Aykurt, Aygül Aykut, Pınar Baklan, Sevgi Çal, Sedat Çamlıklı, Nevin Engin, Mehtap Morkoç, Behiye Aycan Eraslan, Nurdan Karasu Gökçe, Abdülhamit Gümüşlü, Maged Zaky Hassan, İsmayıl Hüseynov, Eda Karakuş, Mahmut Karatoprak, Ayla Koçer, Nazım Mammadov, Rahim Mammadow, Nizam Orçun Önal, Recep Özer, Setenay Sipahi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code