İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Köksal Ekinci İlk Albümü “Güneş’in Kalbi” ile Yüreklerimize Dokunuyor!

Evrenin harmonisini, gökkuşağının büyüleyici renkleri eşliğinde müziğine yansıtan Köksal Ekinci, ilk albümü “Güneş’in Kalbi” ile yüreklerimize naif bir dokunuşta bulunuyor.

Gökyüzünün şifasını notalarına nakış gibi işleyen Köksal Ekinci, ilk albümü “Güneş’in Kalbi” ile müzikseverlerle buluştu. “Astro-müzik” akımı kapsamındaki albüm, ruhsal kodlarla bezeli organik elektronik ve yeni pop türündeki parçalardan oluşuyor.

“Güneş’in Kalbi” isimli albüm, 21 Haziran’daki Yengeç burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması öncesinde, Ekinci’nin şarkılarını merakla bekleyen sevenleri için güzel bir hediye niteliğinde.

Müzik olduğumuzu hatırlatacak

Albümün çıkış parçası “Aşk’ın Kanatları”, tıpkı albümün diğer parçaları gibi dinleyiciye “şifa olma” niyetinde. Ekinci’nin 2004 yılında yazdığı parça, ilk kez 2006 yılında prodüktörlüğünü yaptığı albümde yayınlanmıştı. “Aşk’ın Kanatları’nın’’ yaşamında çok özel bir yeri olduğunu belirten Ekinci, bunu şu sözlerle ifade ediyor: “Parça bizlere, aslında bedenimizin, ruhumuzun, kalbimizin ve en önemlisi de Bilincimizin ve DNA yapımızın bir ‘müzik şaheseri gibi kodlandığını’ ve en önemlisi de Yaratıcı’nın, Sonsuz Kaynağından Kalplere Damlayan, Benzeri Olmayan Bir Işık Senfonisinin Notalarıyız Herbirimiz’’

Her insan bir dünya, bir güneş, bir enerji merkezi

Köksal Ekinci sözlerine şöyle devam ediyor: “Güneş, insanlar için ‘yaşam enerjisi’ anlamına geliyor. Herkesi birer Dünya gibi, Güneş gibi, ayrı enerji merkezleri olarak kabul edebiliriz. Güneş’ten alınan yaşam enerjisi, kalpte toplanıyor ve güçlü yaratımlar için burada bekliyor. ‘Güneş’in Kalbi’ de, bu yaratım gücünü insanlara hatırlatmaya geliyor.”

Albümde bir ilk daha

“Güneş’in Kalbi” isimli albümün ilk video klibi, çıkış parçası “Aşkın Kanatları”na çekildi. ’Müzik Sensin Aslında’’ hayat felsefesine dayandırılan şarkının kompozisyonu ve hazırlanan videosu da bu felsefeyi renkler, ağaçlar, heykeller, camiler, kiliseler ve duvarlarda hayat bulan eşsiz Mural Art örneklerinden yansımalarla, sanat dolu bir atmosferin ‘’ruhumuzu mutlu kılan, hayat dolu melodilerle besleyen’’ gündelik yaşam içindeki en önemli ayrıntılar olduğunu dinleyicilere hatırlatmayı sağlıyor…

“Güneş’in Kalbi” isimli albümde parçanın akustik versiyonuna ek olarak, elektronik ve radyo edit versiyonu da yer alıyor.

Toplam 6 parçadan oluşan albümde, dinleyicileri bir de “sürpriz” bekliyor. “Sen, Ben Oldun” ve “Veda” teklilerinin yeniden düzenlemeleri ile “Yok” adlı düet Ekinci’nin ilklerinden…

İlk bahar üçlemesinin sonu

Organik elektronik türünde parçalar yapan sanatçı, Nisan ve Mayıs aylarında “Venüs” ve “Ay’ın Nefesi” adlı parçalarını yayınladı. “Güneş’in Kalbi” isimli albümü de gezegenleri ve yıldızları konu alan üçlemenin, Ekinci’nin kendi deyimiyle İlk Bahar döneminin tamamlanması. Yaz ayları boyunca yeni temalı şarkıları üzerinde yoğun bir hazırlığa başlayacağını belirten Ekinci, üretim sürecinin heyecanını ve yeni şarkılarla müzikseverler ile buluşmayı hayatının en anlamlı paylaşımı olduğunun altını çiziyor.

Dijital platformlardaki ilk üçlemesi “Yas”, “Belki” ve “Dünya”yı 2019’da yayınlayan Köksal Ekinci, 2020’de “Sen Ben Oldun”  ve “Veda” adlı parçalarıyla dinleyiciyle buluştu.

Sanatçı, evrenin harmonisini, gökkuşağının büyüleyici renkleri eşliğinde müziğine yansıtmaya gönül vermiş bir müzik tutkunu. Kalplere ve ruhlara notalarla dokunma arzusu, müziğine yön veriyor. Çünkü müziğin gücünün, sevgiye, aşka, nezakete, mutluluğa ve nihayetinde ‘BİRliğe’ açılan ışıltılı bir kapı olduğuna inanıyor. İlk üçlemesi 2019 yılında yayınlandı. 2020 yılında da müziğinde yeni ufuklara yol almaya devam ediyor…

Aşk’ın Kanatları klip:

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code