İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Koruncuk Vakfı, Eğitim Hakkı Risk Altındaki Kız Çocuklarına Hizmet Verecek Koruncukköy Urla’yı İzmir’de Açıyor.

Koruncukköy Urla’nın açılışı bu projeye başından bu yana destek veren; Muhteşem Yüzyıl dizisi oyuncularından Halit Ergenç, Selma Ergeç, Selim Bayraktar, Berrak Tüzünataç, Pelin Karahan gibi sanatçılarla 17 Nisan Çarşamba günü Urla’da gerçekleşecek.

Kuruluşunun 40. yılını kutlayan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar (Koruncuk) Vakfı, İstanbul’daki Koruncukköy Bolluca’da bugüne kadar yüzlerce çocuğa sıcak bir yuva sağladı ve sağlamaya devam ediyor. Vakıf şimdi de Türkiye’nin dört bir yanından gelecek, eğitim hakkı risk altında olan çocuklara hak ettikleri koşulları sağlamak için Koruncukköy Urla’nın kapılarını açmanın mutluluğunu yaşıyor.

Koruncuk Vakfı İstanbul ve İzmir yönetim kurulunun, Muhteşem Yüzyıl dizisi yapımcısı TİMS Productions sahibi Timur Savcı ve eşi Banu Savcı’nın, cemiyet ve iş hayatının önde gelen isimlerinin katılacağı bu anlamlı etkinliğe, Cihan Okan ve orkestrası renk katacak.

Eğitim hakkı risk altında olan kız çocuklarına hizmet verecek olan Koruncukköy Urla’da, ihtiyaç sahibi olan ailelerin okumak isteyen çocuklarına barınma, okul ihtiyaçları, etüt, kişisel gelişimi güçlendirecek sosyal, kültürel ve sportif aktivite, rehberlik ve kariyer danışmanlığı desteği sağlanacak.

2014 yılı Urla Çocukköyü tesislerinin temel atma töreni

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı

Tarih: 17 Nisan 2019, Çarşamba

Saat: 18:00

Yer: Koruncukköy Urla / 7028 Sokak No:6/A Barbaros Köyü Urla / İzmir

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code