İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Küçük Nesnelere Büyük Dünyaları Sığdıran Sanatçı Hasan Kale İlk Kez Ankara’da

ANKAmall, bugüne kadar yüzlerce mikro objeye işlediği resimlerle ‘’İncir çekirdeğini dolduran adam’’ olarak bilinen sanatçı Hasan Kale’nin ‘Mikro Art’ sergisine ev sahipliği yapıyor.

Dünyaca ünlü Mikro Art Sanatçısı sayın Hasan Kale’nin kibrit çöpü, çekirdek kabuğu, iğne deliği gibi objelere çizdiği pek çok ayrıntılarla dolu minyatür tablolar Ankaralı sanatseverlerin ilgisine sunuldu.

Serginin açılışını yapan sanatçı Hasan Kale, Ankara’da eserlerini sergilemekten dolayı mutluluk duyduğunu belirterek ‘’Es geçtiğimiz, görmediğimiz, bazen çöp deyip geçtiğimiz her şey benim tuvalim oldu. Değişik bakış açılarıyla farklı pencereler açıp dünyada yepyeni bir dil oluşturmak için yola çıkıyorum dediğimden beri 25 yıl geçmiş. Şimdi geriye dönüp baktığımda iyi ki bunu yapmışım diyorum’’ diye konuştu.

Uzun bir aradan sonra ilk kez Türkiye’de

Uzun süredir Türkiye’de sergi açmadığını ifade eden sanatçı Hasan Kale, ‘’Genellikle ülkemizi ve kültürümüzü tanıtmak üzere yaptığım bütün koleksiyonlara yurtdışında yoğunluk veriyor, farklı projelerle anlatmaya çalışıyordum. Bugün burada olmaktan büyük keyif alıyorum. ANKAmall’a bizi desteklediği için çok teşekkür ediyorum. Burada çok hoş bir ambiyans var. Umarım Ankaralı sanatseverler ilgi gösterir. Her gelen farklı bir şey görecektir. Belki yaptığımız bu sergi bizim için yeni bir başlangıç olur’’ diyerek sözlerini tamamladı.

Kale’den canlı performans

26 Mayıs Pazar günü saat 16.00’da ANKAmall AVM içerisinde canlı workshop yapacağını söyleyen sanatçı Kale ‘’Bir obje seçeceğiz ve dev ekranda o objenin üzerinde neler çıkacağını hep beraber göreceğiz. Tüm Başkentlileri davet ediyorum’’ dedi.

Büyük ilgiyle karşılanan sergi 2 Haziran tarihine kadar ANKAmall’da gezilebilecek.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir