İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu “Kibarlık Budalası” ile Başlıyor!

KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de URU organizasyonuyla gerçekleştirilen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, Fransız oyun yazarı Jean-Baptiste Poquelin bilinen adıyla Molière’in iki ölümsüz eseriyle yıldızların altında, bol kahkahayla başlıyor! 13 Ağustos 2020 Perşembe akşamı, Türk Tiyatrosu’nun yaşayan en büyük isimlerinden Haldun Dormen’in başrolünü üstlendiği “Kibarlık Budalası” oyunuyla başlayacak olan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, 14 Ağustos 2020 Cuma akşamı ise Semaver Kumpanya tarafından sahnelenen “Cimri” oyununa ev sahipliği yapacak. Hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak tasarlanan yeni sahnesinde, tiyatrolarla seyircilerini açık havada yeniden buluşturan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenecek oyunların biletlerine  Biletix’ten ulaşabilirsiniz.

İstanbul’un rakipsiz etkinlik ve eğlence merkezi KüçükÇiftlik Park, günümüzün mevcut şartlarını göz önünde bulundurarak evrildi ve bu zor zamanlarda seyircisinden ayrı düşen tiyatrolara kapılarını açtı. KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, İstanbulluların kaçış noktası haline gelen KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’ye kurulan tam kapsamlı sahnesinde farklı tiyatro gruplarının en sevilen oyunlarına ev sahipliği yapacak. Kültür, sanat ve tiyatro sanatının güçlenmesine destek vermeyi amaçlayan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, uzun süredir sosyal hayattan uzak kalan İstanbullulara, yemyeşil huzurlu bahçe ortamında leziz yiyecekler eşliğinde nefes alabilecekleri, yeniden ve güvenle sosyalleşebilecekleri bir yaşam alanı sunacak.

İstanbulluları açık havada tiyatronun iyileştirici gücüyle buluşturan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun zengin ve renkli programı, 13 Ağustos 2020 Perşembe akşamı “Kibarlık Budalası” oyunuyla başlayacak. Türk Tiyatrosu’nun duayeni, efsane isim Haldun Dormen’in başrolünü üstlendiği, Molière’in ölümsüz eseri “Kibarlık Budalası”nda aynı zamanda Göksel Kortay, Hakan Altıner, Damla Cercisoğlu, Efe Yeşilay, Anıl Yülek, Sadi Özen, Reyhan Aydınsel ve Burcu Akyürek gibi büyük isimler rol alıyor. Uyarlamasını İpek Kadılar’ın, yönetmenliğini Hakan Altıner’in yaptığı, Kedi Sahne Sanatları tarafından sahneye konan oyun, cahil, saf ama çok zengin bir adam olan burjuva Mösyö Jourdain’in asilzade olma yolundaki umutsuz ve gülünç mücadelesini anlatıyor.

Serkan Keskin, Cimri oyununun bir sahnesinde.
Serkan Keskin

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda 14 Ağustos 2020 Cuma akşamı ise Semaver Kumpanya’nın sahneye taşıdığı, Molière’in bir başka unutulmaz eseri “Cimri” oyunu tiyatroseverlerle buluşacak. Usta tiyatro sanatçıları Serkan Keskin, Metin Alpargun, Cansu Saka, Hakan Atalay, Onur Yakçınkaya, Sezin Bozacı, Ezgi Ulusoy Tamer, Onur Şenol, Ahmet Kaynak, Selen Şenay, Uğur Senkeri ve Saniye Samra’nın rol aldığı “Cimri” oyununun yönetmenliğini Tansu Biçer üstleniyor. 17. yüzyıl Paris burjuvasının para tutkusunu öne çıkaran, garip rastlantılarla bezeli “Cimri”, hikâyesini kimseyi yargılamak istemeyen, tüm haksızlıkları görmek ve göstermek üzerine kurulu bir pencereden bakarak izleyiciye anlatıyor.

Tüm Hijyen Önemleri Alındı!

COVID-19 salgını nedeniyle alınan tedbirlerin üst düzeyde uygulanacağı KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu için yalnızca online biletleme sistemi kullanılacak ve kapıda bilet satışı yapılmayacak! Birçok noktaya dezenfektan üniteleri kurulan alana misafirlerin girişleri ise ateş ölçümü yapıldıktan sonra sağlanacak.

URU organizasyonuyla hayata geçirilen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu havaların serinlediği sonbahar akşamlarına kadar sürecek. Kapı açılış saatinin 19.30 olduğu program kapsamında oyunlar, hava karardığında başlayacak. KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun biletleri Biletix’ten temin edilebilir.

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu Program

13 Ağustos Perşembe: Kibarlık Budalası – Kedi Sahne Sanatları

14 Ağustos Cuma: Cimri – Semaver Kumpanya

20 Ağustos Perşembe: Bir Baba Hamlet – Baba Sahne 

21 Ağustos Cuma: Bir Baba Hamlet – Baba Sahne

22 Ağustos Cumartesi: Basit Bir Ev Kazası – Baba Sahne

27 Ağustos Perşembe: Yaşamaya Dair – Dostlar Tiyatrosu

28 Ağustos Cuma: Alevli Günler – İstanbul Halk Tiyatrosu

29 Ağustos Cumartesi: Alevli Günler – İstanbul Halk Tiyatrosu

3 Eylül Perşembe: Sesin Resmi – DOT

10 Eylül Perşembe: İki Bekar Duru Tiyatro

17 Eylül Perşembe: Kral Lear – Oyun Atölyesi

18 Eylül Cuma: Kral Lear – Oyun Atölyesi

24 Eylül Perşembe: Süt Kardeşler – Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu

25 Eylül Cuma: Üçü Bir Arada – İstanbul Halk Tiyatrosu

26 Eylül Cumartesi: Travis Pine / Halktan Biri – KomediaTürk İstanbul

29 Eylül Salı:  Evlat – KREK

30 Eylül Çarşamba: Kızlar ve Oğlanlar – Craft Tiyatro

2 Ekim Cuma: Otelde Cinayet – Duru Tiyatro (Prömiyer)

15 Ekim Perşembe:  Bir Zamanlar Gazinoda – Arena Oyuncuları


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code