İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Lal Batman’ın “Exposé” İsimli Kişisel Sergisi Anna Laudel’de

Anna Laudel, sanatçı Lal Batman’ın dijital ve plastik sanat pratiklerini bir arada kullanarak ürettiği eserlerini içeren “Exposé” isimli kişisel sergisine 10 Şubat – 27 Mart 2022 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.*

Doç. Dr. Ebru Yetişkin‘in küratörlüğünü üstlendiği sergi, sosyo-kültürel değişimin dijital platformlar aracılığıyla nasıl gerçekleştiğini sanatsal araştırma yoluyla izleyiciye sunuyor.

‘Metaverse’ kavramının hayatımıza girdiği günümüzde, Batman dijital iletişim teknolojilerinin gündelik hayatın içinde nasıl kullanıldığını inceliyor. Sanatçının bu incelemelerinden, sorgulamalarından ve güncel görsel kültürden esinlenerek yarattığı çalışmalarının her biri, iç içe geçen bedenlerimizi, suretlerimizi ve zihinlerimizi yansıtıyor.

Sanatçı aynı zamanda dijital kültürün etkisiyle giderek daha çok sergilenen ve teşhir edilen pırıltılı yaşamların büyüsünü bozmaktansa, günümüzde teşhir etme, ifşa etme, izle(n)me, dikizle(n)me ve gözetle(n)me arzularının erotik oluşuyla bağlar kuruyor ve bu olgulara kendi yorumlarını ekliyor.

“Sergilemek, gözler önüne sermek” anlamlarına gelen “Exposé”,  bu arzuların güncel versiyonlarına odaklanan seçkisiyle, hem kendimizi hem de birbirimizi nasıl yansıttığımızı mercek altına alıyor.

Sanatçının yağlı boya çalışmalarından dijital illüstrasyona, hologramdan NFT ve video sanatına kadar uzanan geniş bir yelpazede üretilmiş eserlerinin yer aldığı “Exposé”, 27 Mart 2022 tarihine kadar Anna Laudel’in Kazancı Yokuşu, 45 adresinde yer alan galeri mekanında ziyaret edilecek.

*Haberin içeriği Doç. Dr. Ebru Yetişkin tarafından sergi için yazılan metinden alınmıştır.

**Anna Laudel tarafından basılacak sergi kataloğu, galeriden temin edilebilir.

Adres: Kazancı Yokuşu 45, Gümüşsuyu, Beyoğlu / İstanbul

Görsel: Lal Batman, Yeni Jenerasyon Aşkı_New Generation Love, Dokulu kağıt üzerine karışık teknik, mürekkep püskürtmeli baskı, yağlı boya, Alman Gravür, dokulu kağıt_Mixed technique on textured paper, Inkjet print, oil paint, German Etching textured paper, 110 x 165 x 4,5 cm, 2022

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code