İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Mançalı Adam” (Man of La Mancha) Müzikali Prömiyer Yapıyor

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin (İDOB) bu sezon için belirlenen “idealizm” teması kapsamında sahnelenecek son eseri “Mançalı Adam” (Man of La Mancha) Müzikali , 24 Mayıs 2019 Cuma gününden itibaren izleyici ile buluşuyor.

Ünlü besteci Mitch Leigh’in bestelediği, metin – şarkı sözü Dale Wasserman ve Joe Darion tarafından yazılan, sayın Güngör Dilmen tarafından Türkçeleştirilen müzikalin yönetmeni ise sayın Murat Göksu.

Eserin müzik sorumluluğunu aynı zamanda orkestrayı da yönetecek olan Hüseyin Kaya yaparken , dekor tasarımı Ferhat Karakaya’ya, kostüm tasarımı Gizem Betil’e, Işık tasarımı ise Taner Aydın’ ait.

Dünya prömiyeri 1965’te Connecticut’da , Broadway prömiyeri ise yine aynı yıl gerçekleşen eserin konusu kısaca şöyle; Hikaye 16. yüzyılın sonlarında geçer. Vergi toplayıcısı, asker ve yazar Miguel de Cervantes ve yardımcısı Sancho, manastıra karşı geldikleri gerekçesiyle İspanyol Engizisyonu tarafından hapse atılırlar. Buradaki mahkumlar Cervantes’in tüm eşyalarına el koyar. Ancak Cervantes, el yazısı metinlerinin kendisine geri verilmesi konusunda onları ikna eder ve Mançalı Don Kişot hikayesini yeniden canlandırarak dramatik bir savunma gerçekleştirir. Şövalyeliğin öldüğüne inanmak istemeyen ve kendi çılgın dünyasında yaşayan onurlu şövalye Don Kişot’un dokunaklı ve tutku dolu hikayesi başlar.

Don Kişot rolünde Suat Arıkan, Hakan Aysev, Murat Göksu; Sancho rolünde Çağrı Köktekin, Yücel Özeke, Onur Turan; Aldonza rolünde Şebnem Ağrıdağ Kışlalı, Hande S. Ürben; Hancı rolünde Gökçe Şenyüz, Barbaros Taştan; Rahip rolünde Serkan Bodur, Ufuk Toker; Dr. Carrasco rolünde Can Reha Gün; Antonia rolünde Begüm Karacasu, Ayşegül Karkıner dönüşümlü olarak rol alıyorlar.

Tarihler:

24 – 25 – 28 – 29 – 30 Mayıs 2019

Saat: 20.30

ZORLU PSM Turkcell Platinum Sahnesi

Orijinal Prodüksiyonu Sahneleyen: Albert Marre

Orijinal Prodüksiyon: Albert W. Selden ve Hal James

Concord Theatricals Ltd. işbirliğiyle

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir