İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Manu Brazo’nun Yeni Teklisi “NANA” Müzikseverlerle Buluştu!


Manu Brazo küresel salgına inat yaratıcı çalışmalarına ve üretmeye hız kesmeden devam ediyor. Manu bitmek bilmez yaratıcılığı ve çalışma azmiyle çıkardığı yeni teklisi “NANA” ile 8 Nisan’da Spotify, Apple Music, Amazon Music ve YouTube üzerinden müzikseverlerle buluştu.

NANA, ki Türkçe’de “ninni “ anlamına geliyor, ünlü İspanyol besteci Manuel de Falla’ nın bestelediği ninnisiyle, gene İspanyol şair ve müzisyen Federico Garcia Lorca’nın ninnisini, etkileyici bir minimalist yaklaşımla melodilerinin harmanlandığı bir çalışma.

NANA son zamanlarda Avrupa’da kendisinden çokça söz ettiren saksafon sanatçısı Manu Brazo ve piyanist Pepe Fernandez imzasını taşıyor. NANA, bu ikilinin Haziran ayında çıkacak olan klasik müzik, Flamenko ve farklı müzik türlerinin sınırlarını zorladıkları ,FOLK-LORE albümünden yayınladıkları ilk tekli.

Manu Brazo, NANA’yı “Müzikal bir fantezi, kulaklarımızın ilk duyduğu, sevdiğimiz bir ezgiyi rüya gibi bir atmosferde yeniden keşfetme lüksü” olarak tanımlıyor. Sanatçı anavatanından gelen tat, doku ve kokularla yoğrulmuş bu parçada, rüyanın ne zaman başladığını ve müziğin ne zaman uyanık olduğunu bilmemin imkansız olduğu, o ninnin kulaklarınızda çınlarken yarı uyanık, yarı rüya aleminde olduğunuz anı müziğiyle betimlemeye çalıştığını ifade ediyor.

Manu Brazo “NANA’nın arkasında çok güçlü ve özel duygular var, evde olma hissi gibi” diyor. Bu eser, özellikle bu pandemi sırasında evinden uzak olmanın onun içini nasıl burktuğunun, nasıl kendini hasta hissettirdiğinin ve her bu hisse kapıldığında müziğin onu nasıl kurtardığının adeta bir yansıması niteliğinde. Müzik videosu, Manu ve Pepe ninninin yarattığı boyutta İspanya’dan görüntülerle ,adeta hiç uyanmak istemedikleri bir rüya gibi kurgulanmış.

Müzikseverleri farklı bir dünyaya götürecek olan “NANA”yı, Spotify, Apple Music ve Amazon Music’te dinleyebilirsiniz.


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.