İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mercan Dede 6 Mayıs’ta, Devrim Erbil 8 Mayıs’ta Ramart Platform’da

Sanata yeni bir bakış açısı amaçlayan ve bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan “RAMART PLATFORM“, geçmişin bilinciyle sanatta günceli yakalamak adına 22 ülkeden farklı disiplin ve jenerasyondan 99 sanatçıyı 5-12 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Türk ve İslam Eserleri Müzesi‘nde bir araya getiriyor.

Sergi; söyleşiler, ‘Deneyim Aktarım Platformu’ ve ‘Performans Platformu’ kapsamında sanatseverleri sanatçılarla buluşturuyor.

Sergi kapsamında gerçekleştirilen söyleşiler dizisi ‘Deneyim Aktarım Platformu’nun ilki 6 Mayıs Pazartesi akşamı saat 17:00’de Mercan Dede’yi konuk edecek. Türk ve İslam Eserleri Müzesi Hipodrom’da gerçekleşecek söyleşide; sanatı yaşamından ayrı bir kategori olarak görmeyen Mercan Dede, hem müzik hem de görsel sanatlar alanındaki eserlerini ziyaretçilere anlatacak.

‘Deneyim Aktarımları Platformu’ 7 Mayıs Salı akşamı, saat 17:00’de de Hikmet Barutçugil ile Reza Hemattirad’ı sanat sohbetlerinde sergi ziyaretçileriyle buluşturacak. Barutçugil ve Hemattirad söyleşide Ebrunun Dinamizmini yorumlayacak.

Büyük usta Devrim Erbil ise 8 Mayıs Çarşamba akşamı, saat 17:00’de, Türk ve İslam Eserleri Müzesi Hipodrom’da ‘Deneyim Aktarımları Platformu’nun konuğu olarak izlerini sürdüğü kültürün ve sanatının üzerine deneyimlerini paylaşacak.

‘Deneyim Aktarım Platformu’, 9 ve 10 Mayıs’ta da sergiye katılan sanatçıların katılımları ile devam edecek.

Aynı zamanda 6 ve 10 Mayıs tarihleri arasında açık alanda ziyaretçilerle buluşacak olan ‘Performans Platformu’ da Lübnanlı sanatçı Ghaleb Hawila, İranlı sanatçılar Seba Jaferi ve Bahman Panahi, Özbekistanlı sanatçı Jahongir Ashurov ve Türk sanatçı Abdulvahap Ertekin’i ağırlayacak.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir