İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Michael Couzigou İstanbul Modern’e Konuk Oluyor

İstanbul Modern’in 2012’de başlattığı “Müzeler Konuşuyor” serisi, Fransa ile devam ediyor. İstanbul Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinlik programının 4. konuğu Atelier des Lumières Direktörü Michael Couzigou olacak. 3 Ekim 2019 tarihinde gerçekleşecek söyleşide Direktör Couzigou, deneyimlerini paylaşacak.

Fransa’nın başkenti Paris’te dijital sanat alanına odaklanan bir sanat merkezi olarak 2018’de açılan Atelier des Lumières [Işıklar Atölyesi], ekim ayında ilk defa gerçekleştirilecek “IMMERSIVE ART FESTIVAL” başlıklı bir etkinlik planlıyor.

Atelier des Lumières’de düzenlenecek etkinlikle ilgili katılımcılara bilgi aktaracak olan Michael Couzigou, izleyiciyi çepeçevre saran, katılımcıları yapıtlarla etkileşim kurmaya davet eden, mekânla bütünleşik dijital sanat çalışmalarını anlatacak.

Müzeler Konuşuyor:

İstanbul Modern’in güncel müzecilik alanında çok yönlü iletişim platformu oluşturan “Müzeler Konuşuyor” serisine bugüne kadar Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve Almanya’dan müze ve sanat kurumu yöneticileri katılarak izleyicilerle deneyimlerini paylaştı. İstanbul Modern’in dünyada öncü rol üstlenen müzelerin yöneticilerini Türkiye’deki meslektaşları ve ziyaretçilerle buluşturmayı amaçlayan “Müzeler Konuşuyor” 2019’da Fransa’yı ağırlamaya devam ediyor.

“IMMERSIVE ART FESTIVAL”

Atelier des Lumières Direktörü Michael Couzigou

Tarih: 3 Ekim 2019 Perşembe

Saat: 19.00

Mekân: İstanbul Modern Sanat Müzesi

Etkı̇nlı̇k ücretsı̇zdı̇r. Sı̇multane çevı̇rı̇ yapılacaktır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code