İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Mortal Kombat”ın Müziği Iskandar ile Geri Döndü

Iskandar Widjaja yeni yayınlanan çalışması ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Iskandar Widjaja’nın klasik kemanıyla yorumladığı “Mortal Kombat” filminin ikonik müziği “Techno Syndrome”, video konsol oyunlarının efsanesi “Mortal Combat”ın 16 Nisan tarihinde Uzakdoğu’da vizyona giren film uyarlaması ile aynı gün YouTube’da ve tüm dijital müzik platformalarında yerini aldı.

Avrupa’nın en iyi klasik müzik keman virtüözlerinden biri olarak kabul edilen Iskandar Widjaja, pandeminin sekteye uğrattığı profesyonel müzik kariyerinde konserlerin başlamasını beklemek yerine
yaratıcılığını özgür bırakmaya karar verdi.

2021 yılına, Spotify’ın “New Music Friday”de listeye alınan “Love on the Moon” parçasının çok beğenilen yeni sürümü ile başlayan süreç, “Spirited Away”in vokal versiyonuyla devam etti. Ardından Mart ayında, Moğol overtone şarkıcısı URNA ile yaptıkları “Rachel’s Song” ta arkaik armonileri keşfettiği çarpıcı bir işbirliğine imza attı.

Iskandar Widjaja, yaratıcılığının ve hayal gücünün sınırlarını zorladığı keman, dans ve dövüş sanatlarının sıra dışı kombinasyonundan oluşan bir klip yayınladı. Geçtiğimiz günlerde vizyona giren “Mortal Combat” filminin Iskandar Widjaja ile olan ilişkisi ise, filmin önemli karakterlerinden “Kung Lao”yu Widjaja’nın kuzeni Max Huang’ın canlandırıyor olması.

“Techno Syndrome”un klibi, orijinal filmde oynayan dublör dövüşçüleriyle, son sahnesinde Max Huang’ın rol almasıyla ve dansçılar eşiliğinde çılgın koreografisiyle kısa metraj yüksek tempolu aksiyon filmi tadında. Klibin dövüşle dansın estetiğinin birleştiği ateşli koreografisinde Roberta Rizzini ve Max Huang’ın imzası var.

Klip, kült video oyununun arka planındaki mekan temalarına adeta gönderme yapan, boş bir fabrikada çekildi. Warner Bros.’a göre “Mortal Combat” filmi gelmiş geçmiş tüm zamanların en çok izlenen fragmanı olarak bir rekora sahip ve Iskandar Widjaja çektiği bu klibiyle kendi izlenme rekorunu kırmayı
hedefliyor.

70’ler ve 80’lerde doğmuş ya da büyüyen kuşağın önce atari salonlarında, sonrasında oyun konsollarında ve sonrasında beyazperde’de boy göstermesiyle adeta içine işleyen “Techno Syndrome”u Iskandar Widjaja farkıyla YouTube’dan izleyebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir