İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Münir Nurettin Selçuk’un Müzik Üretiminden Örnekler Arka Oda Toplantıları’na Taşınıyor!

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü bünyesindeki “İstanbul ve Müzik” Araştırma Programı (İMAP)’nın düzenlediği  “Arka Oda Toplantıları”, Nisan ayında araştırmacı yazar Cemal Ünlü’yü konuk ediyor. Cemal Ünlü, “Münir Nurettin Selçuk: İcracılığı ve Bestekârlığı” başlıklı konuşmasında, sanatçının müzik üretimini ele alıyor.

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nün  müzik tarihine odaklı “İstanbul ve Müzik” Araştırma Programı (İMAP)’nın düzenlediği  “Arka Oda Toplantıları”, bu ay Cemal Ünlü’yü  konuk ediyor. “Münir Nurettin Selçuk: İcracılığı ve Bestekârlığı” başlığı taşıyan konuşmasında  Ünlü, sanatçının müzik üretimini ele alarak 200 kadar gramofon plağından bir seçki sunacak. Çeşitli makamlardaki eserlerinin yanı sıra bestelediği Yahya Kemal şiirlerinden de örnekler paylaşacak Ünlü’ye, Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim üyeleri Burak Kaynarca ve Özlem Elitaş icralarıyla eşlik edecek.

“Münir Nurettin Selçuk: İcracılığı ve Bestekârlığı”  başlıklı konuşma, 24 Nisan Çarşamba günü, saat 18.30’da İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde  ücretsiz izlenebilir.

Etkinlik ücretsizdir. Rezervasyon alınmamaktadır, yerler sınırlıdır.

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü aynı zamanda bir kütüphane! Kütüphane çalışma saatleri hakkında ayrıntılı bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz:  http://www.iae.org.tr

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code