İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Mürekkepten” Sergisi, Çizgileri Harekete Dönüştüren Performanslara Sahne Oluyor

Pera Müzesi, “Mürekkepten: Çin Güncel Sanatından Yorumlamalar”  isimli sergi kapsamında özel bir atölye-performans programı gerçekleştiriyor. Sergi katında sunulacak programda katılımcılar, sayın Mustafa Kaplan ve sayın Filiz Sızanlı’dan oluşan Taldans eşliğinde 2 farklı etkinlikte bir araya gelecek.

Program kapsamında performansa dayalı olarak 2 ayrı atölye düzenleyen Taldans, katılımcıları kâğıt, kalem ve bedeni kullanan bir deneyime davet ediyor. Fransız koreograf Julie Nioche ile ortak üretimleri olan Hassas Bir Coğrafya için Rituel projesini sergiye uyarlayan Taldans, Çizginin Hareketi / Hareketin Çizgisi: Ağ başlıklı bu ilk etkinlikte katılımcılarla, sergiyi tanımlayan üç kelimenin çağrışımlarından yola çıkarak bir harita oluşturacak. 28 Mayıs Salı günü saat 19.00’da başlayacak olan etkinlikte katılımcılar, çizgi ve yazıları harekete dönüştürerek, birlikte bir yapı oluşturmanın, bir arada olmanın olanaklarını araştıracaklar.

Çizginin Hareketi Hareketin Çizgisi: Yolda  başlıklı atölye ise, Taldans’ın performansı ve izleyicilerin aktif katılımıyla kolektif bir çalışmaya dönüşecek. 29 Mayıs Çarşamba günü saat 19.00’da başlayacak bu ikinci etkinlikte ise katılımcılar, sergi katında kurulan birbiriyle ilişkili yapıların üzerinde sürekliliği vurgulayan çizimler gerçekleştirecekler.

Atölye-performansların süresi 40 dakika olup etkinlikler süresince sergi katları ziyarete kapalı olacaktır. Katılımcı sayısı 35 kişiyle sınırlıdır. 10 TL olan biletler Biletix’ten veya etkinlik günü Pera Müzesi resepsiyonundan temin edilebilir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code