İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Müzisyen Köksal Ekinci’den Türk Turizmine Destek

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınından en çok zarar gören sektörlerin başında gelen ve normalleşme süreciyle birlikte yaralarını sarmaya çalışan Türk turizmine bir destek de müzisyen Köksal Ekinci’den geldi.

Dijital platformlarda yayınladığı şarkılarıyla, geniş bir müziksever kitlesine ulaşan şarkıcı ve şarkı yazarı Köksal Ekinci, en son yayınladığı albüm Güneş’in Kalbi’nde yer alan şarkılarına, ülkemizin eşsiz güzellikteki tarihini merkeze alan hikayeler eşliğinde video klipler serisi hazırladı. İletişim Fakültesi mezunu ve İletişimci kökenli olan Ekinci, yeni klip projeleriyle kültürel mirasımızı ön plana çıkarmayı amaçlıyor.

Gökyüzünün şifasını notalara nakşeden şarkı yazarı olarak tanınan Köksal Ekinci, bu projenin ilk yayını olarak Aşk’ın Kanatları şarkısına kutsal tapınakta klip çekti.

Çanakkale, Ayvacık Gülpınar’da yer alan Apollon Smintheion Kutsal Alanında gerçekleştirilen klibin yönetmenliğini, Reklam/Tanıtım Filmleri ve müzik klipleriyle bilinen, genç kuşağın en yetenekli isimlerinden Baki Gedik, görüntü yönetmenliğini ise Mert Yurdatapan yaptı.

Köksal Ekinci, organik elektronik ve Astro-müzik kategorisindeki şarkılarıyla, hem yurtiçinden, hem de yurtdışından müzisyenlerin ve müzikseverlerin yakından takip ettiği bir akım yaratmaya başladı.

Köksal Ekinci, yeni klibi ile ilgili olarak şunları söyledi; “Müzik evrensel bir dildir ve ben bu dili basit ve sade anlatımlarla, şarkılarım yoluyla aktarmaya özen gösteriyorum. Dünyanın bütün dinlerinin, kültürlerinin buluşma köprüsü Türkiye, coğrafya olarak o kadar zengin bir kültürel çeşitliliğe sahip bir ülke ki bunu şarkılarımla ve video kliplerle hem kültür turizmini canlandırmak hem de ülkemizin eşsiz coğrafyalarını müzikseverlere tanıtmak benim için çok kıymetli bir görev”.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code