İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Nermin Yokuş İpekçiler ‘Kibrit Çöpleri’ Sergisi ile NYİ Art Studio’da

Figüratif ressam Nermin Yokuş İpekçiler ‘Kibrit Çöpleri’ solo sergisinde izleyici ile buluşuyor. 9- 17 Aralık 2023 tarihleri arasında sürecek olan sergi; sanatçının İstanbul Kadıköy’deki atölye galerisi NYİ Art Studio’da gerçekleşecek.

Sanatçı, 17 Aralık tarihine kadar ziyaret edilebilecek sergide her biri insan ruhuna ve onun en kırılgan hallerine dokunan ironisi ve şiirselliğiyle sarıp sarmalayan 40 figüratif eserine yer vererek, son sergisini şu sözlerle özetliyor :

‘Ben kibrit çöplerini insanların yaşantılarına benzetirim. En küçük ateş kaynağı olan ‘Kibrit Çöpü’, yolun, yolculuğun ve yolcunun derinsel niteliklerine işaret eder. Bütün varlığı yanma süresidir; tıpkı insan ömrünün yolu ve yolculuğu gibi. Ayrıca özneldir; yol boyunca tek tek ve bütün olarak anlık, şok ve uyarıcı etki bırakır. Bir masal yoğunluğundadır ama klasik masal formundan kısalık ve mutlu sonla bitme noktasında ayrılır. Kibrit çöpü kavramını yaşanmışlığa ve deneyimlere ait olan bir fenomen olarak şekillendirdim. Birbirlerine dönüşmeye meyilli iki uç.. ’

Sergi, NYİ Art Studio: Rasimpaşa Mah. Yurtaş Sok. No: 8 A, Kadıköy-İstanbul adresinde 17 Aralık tarihine kadar her gün 12:00-18:00 arasında görülebilir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code