İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Pera Müzesi’nde Efsane Yılbaşı Partisi


Pera Müzesi, 2018’de sona yaklaşırken bütün sanatseverleri artık gelenek haline gelen erken yılbaşı partisine davet ediyor! 21 Aralık Cuma günü saat 19:30’da başlayacak olan “Pera Müzesi’nde Uzun Bir Gece” saat 22:30’a kadar devam edecek. Ayrıca partiye katılan ziyaretçiler, gece boyunca Alistair Hicks küratörlüğünde hazırlanan “Zaman Değişmeli” ve ünlü yönetmen Sergey Parajanov’un Türkiye’de ilk kez izleyiciyle buluşan “Parajanov, Sarkis ile” sergileri ile koleksiyon sergilerini ücretsiz gezebilme imkanına sahip olacak.

Pera Müzesi, erken yılbaşı partisinde kapılarını tüm ziyaretçilere ücretsiz açıyor! “Pera Müzesi’nde Uzun Bir Gece” başlıklı parti Özgür Kaktüs’ün deephouse, elektronik-dans, minimal/deep tech, indie dance, tech house gibi müzik türlerini bir arada sunduğu DJ seti ile başlıyor. Ardından DJ Kozmik Koko Bumbum (Müge Turan), “ihraç fazlası dans müzikleri” ile mambo, çaça, İstanbul twist gibi müzik türlerini, tuhaf Türkçe parçaları ve egzotik cevherleri müzeye getiriyor.

“Pera Müzesi’nde Uzun Bir Gece” kapsamında, 19:30 – 22:30 saatleri arasında, tüm sergi katları da herkese açık ve ücretsiz olacak. Parti sırasında zaman anlayışına alışılagelmişin dışında bir bakış sunan “Zaman Değişmeli”, ünlü yönetmen ve sanatçı Sergey Parajanov’u Türkiye’de ilk kez izleyiciyle buluşturan “Parajanov, Sarkis ile” sergileri ile “Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar”, “Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri”ile “Kahve Molası: Kütahya Çini ve Seramiklerinde Kahvenin Serüveni” koleksiyon sergileri de ücretsiz gezilebilir.


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.