İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Pera Müzesi’nden Yeni Bir Konser Serisi: “Pera’da Camerata”

Pera Müzesi, yeni sezonda sanatseverleri “Pera’da Camerata” başlıklı harika bir konser serisi ile buluşturuyor. Devlet Çoksesli Korosu şefi sayın Burak Onur Erdem’in sanat yönetmenliğinde düzenlenen konser serisinin ilki, 19 Ekim 2019 Cuma günü Doçent Hande Cangökçe ve Nişantaşı Üniversitesi Müzik Bölümü Şan Anadalında öğretim görevlisi Kaan Buldular’ın performansı ile başlıyor. Konser öncesi sınırlı sayıda katılımcıyla gerçekleşecek sohbette müzisyenler Barok müzik, kastratlar ve lavta hakkında konuşmak üzere müzik severlerle bir araya geliyor.

Pera Müzesi, sanatın farklı alanlarına odaklanan projelerle ziyaretçilerine çok yönlü bir program sunmayı sürdürüyor. Devlet Çoksesli Korosu şefi sayın Burak Onur Erdem’in sanat yönetmenliğinde düzenlenen konserler, bu kez müzik severleri oda müziği ile buluşturuyor. “Pera’da Camerata” konser serisinin ilk performansını Hande Cangökçe ve Kaan Buldular, 19 Ekim 2019 Cumartesi günü saat 17.00’de gerçekleştiriyor. Klasik oda müziği konserlerinin gelecek aylardaki programında Rezonans, Semplice Quartet, Hakan Ali Toker ve Opera Trio yer alıyor.

Pera Müzesi yeni sezonda oda müziği tınıları ile dolacak!

Müziğin üretim süreçlerini konuşmak, müzisyenlerle sohbet etmek ve bilgilerini paylaşmak isteyenler için hazırlanan “Atölyede Sohbet” programı ise her konser öncesi sınırlı sayıda katılımcıyla gerçekleştiriliyor. Hande Cangökçe ve Kaan Buldular serinin ilk konseri öncesinde, 19 Ekim Cumartesi günü saat 16.00’da Barok müzik, kastratlar ve lavta üzerine sohbet etmek üzere müzik severlerle bir araya gelecek.

Konser biletleri Biletix’ten ve konser günü Pera Müzesi’nden temin edilebilir. Pera Müzesi Dostları biletlerini %50 indirimli olarak müzeden alabilir. Yerler sınırlıdır ve numaralı değildir.

Hande Cangökçe Hakkında

Hande Cangökçe İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Bekir Küçükay’ın sınıfında Lisans, Master ve Sanatta Yeterlik derecesini almaya hak kazanmıştır. Hande Cangökçe, 2017 yılında Doçent ünvanını almıştır. Fransa’da, Strasbourg Académie Superiéure de Musique Konservatuvarı’nda solistler için gitar programını kazanarak, Susana Prieto ile klasik gitar yorumculuğu ve Prof. Yasunori Imamura ile Barok müzik yorumculuğu, Theorbo ve continuo üzerine çalışmıştır. Öğrenciliği süresince Tilmann Hoppstock, Lily Afshar, Zoran Dugic, Hopkinson Smith, Marco Socias, Liviu Georgescu, Bosko Radojkovic, Carlo Marchione gibi dünyaca ünlü eğitimci ve virtüözlerle çalışma fırsatı bulmuş ve Avrupa’daki pek çok konservatuvardan davet almıştır. Gitarist Hande Cangökçe 2000 yılından bu yana uluslararası pek çok festivalde solist olarak sahne almış, konçertolar seslendirmiş ve pek çok eserin Türkiye ve dünya prömiyerlerini gerçekleştirmiştir.

Kaan Buldular Hakkında

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera-Şan Bölümü mezunu olan Kaan Buldular, öğrencilik yıllarında Lynn Trepel Çağlar ile çalışmıştır. İlk Türk kontratenor olan Kaan Buldular mezuniyetinin ardından İsviçre’de düzenlenen Opern Werkstatt ve Avusturya’da düzenlenen Avusturya Barok Akademisi’nin masterclasslarına katılmış, barok stil çalışmaları yapmış ve pek çok konser vermiştir. 2003 yılından beri İstanbul Barok Topluluğu’nun üyesidir. İzmir Genç Solistler ve Antik Aryalar gibi çeşitli yarışmalarda dereceler alan Kaan Buldular, 2017’de Donizetti Müzik Ödülleri, Yılın Erkek Opera Sanatçısı ödülüne layık görülmüştür. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası gibi Türkiye’nin önemli senfoni orkestralarıyla konserler veren Kaan Buldular, İsviçre, Belçika, Almanya ve Avusturya’da barok festivallerde solistlik yapmıştır. 2011 yılından bu yana İstanbul Devlet Opera ve Balesi bünyesinde sahnelenen Vivaldi’nin Yıldırım Bayezid, Handel’in Jül Sezar operasında başrollerde yer alan Kaan Buldular, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orketsrası ve Devlet Çoksesli Korosu’yla birlikte Carl Orff’un Carmina Burana isimli eserinde solist olarak görev almıştır. Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin sahnelediği Troya operasının da solistlerinden olan Kaan Buldular, ayrıca Nişantaşı Üniversitesi Müzik Bölümü Şan Anadalında öğretim görevlisidir.

Program:


19 Ekim
 Cumartesi

16.00 – 16.45 Atölyede Sohbet
17.00 – 18.00 Konser

Hande Cangökçe & Kaan Buldular

23 Kasım Cumartesi

16.00 – 16.45 Atölyede Sohbet
17.00 – 18.00 Konser

Semplice Quartet

21 Aralık Cumartesi

16.00 – 16.45 Atölyede Sohbet
17.00 – 18.00 Konser

Rezonans

25 Ocak Cumartesi

16.00 – 16.45 Atölyede Sohbet
17.00 – 18.00 Konser

Hakan Ali Toker

22 Şubat Cumartesi

16.00 – 16.45 Atölyede Sohbet
17.00 – 18.00 Konser

Opera Trio

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir