İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Pera’da A Capella” Konserlerinde Sezonun Son Konuğu “Sirene”

Pera Müzesi’nin sanatseverlerle buluşturduğu,  Pera’da A Capella”  konser serisinin son performansını “Sirene” gerçekleştiriyor. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Volkan Akkoç şefliğinde sahne alan ekibin konser öncesi gerçekleştireceği sohbette, Türkiye’de ve dünyada kadın korosu geleneği ve besteciliği konularına değinilecek.

Pera Müzesi’nin, Devlet Çoksesli Korosu şefi Burak Onur Erdem’in sanat yönetmenliğinde düzenlenen “Pera’da A Capella” konser serisi, sezonun son performansında, 2014 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Şef Volkan Akkoç önderliğinde kurulan “Sirene”  grubunu müzikseverlerle buluşturuyor. Türkçe kadın korosu repertuvarının gelişmesine de katkı sağlayan  “Sirene”, dinamik, mücadeleci ve özgür kadın karakterini hem batının hem de Anadolu’nun folklorik müzikleriyle harmanlıyor.  18 Mayıs Cumartesi günü saat 17.00’de başlayan konserde, koro müziği açısından önemli eserlerin yanı sıra Sarı Gelin, Uzun İnce Bir Yoldayım, Evreşe Yolları gibi eserler a capella  düzenlemeleriyle müzikseverlerle buluşuyor.

Konser öncesi gerçekleştirilen “Atölyede Sohbet”  etkinliği, koro şefi Volkan Akkoç  ve koristleri sınırlı sayıda müziksever ile buluştururken, odağına Türkiye’de ve dünyada kadın korosu geleneğini alıyor. Sohbet etkinliği saat 16.00’da başlıyor.

20 TL olan konser biletleri Biletix’ten ve konser günü Pera Müzesi’nden temin edilebilir. Pera Müzesi Dostları biletlerini %50 indirimli olarak müzeden alabilir. Yerler sınırlıdır ve numaralı değildir.

“Atölyede Sohbet + Konser” biletleri 25 TL’dir. “Atölyede Sohbet” saat 16:00’da başlar, katılımcı sayısı 10 kişiyle sınırlıdır. Biletler Biletix üzerinden kategori seçilerek temin edilebilir.

Detaylı Bilgi

Amber Eroyan – Grup 7 İletişim Danışmanlığı / aeroyan@grup7.com.tr 

(212) 292 13 13

Büşra Mutlu – Pera Müzesi / busra.mutlu@peramuzesi.org.tr

(212) 334 09 00

Sirene

Şef: Volkan Akkoç 
Soprano: Göksu Hazal Subaşı, Sinem Akar Doğan, Esin Ardanuç, Sevgin Karakuş, Gözde Köse, Derya Ulkat, Perihan Bal, Fulya Dila Çoban
Alto: Cansın Hazan Bayrak, Zerrin Mete, Başak Kuyumcu, Beril Özortakçı, Sezen Şen, Aysu Erdoğdu Miskbay, Deniz Ulkat, Merve Pala

Program

16.00 – 17.00 Atölyede Sohbet
17.00 – 18.00 Konser

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir