İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Perde Sanat Kısa Film Yarışması Başlıyor!

Kısa filmleriyle uluslararası alanda saygın ödüller kazanan Perde Sanat topluluğu yeni hikayelerini arıyor. Perde Sanat; farklı bir fikir ortaya koymak isteyen, yaratıcılığına güvenen senaristleri kısa film yarışmasına davet ediyor.

JÜRİ:

Başkanlığını Gürsel Ateş’in yapacağı jüride; Helezon Değişken, Zamangâh kısa filmlerinin yönetmeni ve Ankara Kısa Film Topluluğu’nun (KISAFT) kurucusu Cihan Abdal; TRT 1’de dramaturg olarak çalışan, şair ve öykücü Zeynep Tuğçe Karadağ; Ferhunde Hanımlar dizisiyle tanınmış, Marmaris ve Afsad film festivallerinde ön jürilik yapan Serdar Gürcan yer alıyor.

ÖDÜL:

Birinci seçilen senaryo, Ekmek Teknesi ve Kurtlar Vadisi dizileriyle tanınan ünlü yönetmen Gürsel Ateş’in objektifinde filme dönüşecek ve eser sahibi, ulaşım ve konaklama ücretleri tarafımızca karşılanarak çekimlerde yer alacaktır. Filmin festivallerde para ödülü kazanması halinde ücretin %20’si senariste ödenecektir

BAŞVURULAR:

https://perdesanat.com.tr web sitesi ve filmfreeway.com/Kisafilmsenaryoyarismasi üzerinden de yapılmaktadır.

Yarışma detayları ve başvuru koşulları için www.perdesanat.com.tr sitemizi ziyaret edebilirler.

Son tarih 14 Temmuz!

Mail:

senaryo@perdesanat.com.tr

Başvuru Şartları:

– Senaryolar 5 – 15 sayfa arasında olmalıdır.

– Sinopsis 1 sayfayı geçmemelidir.

– Birden fazla senaryo ile yarışmaya katılmak serbesttir.

– Yaş sınırlaması yoktur.

– Başvuru sahibi gerçek kişi olmalıdır. Takma ad ile yapılan başvurular kabul edilmez.

– Senaryolar tamamlanmış ve henüz bir filme dönüşmemiş olmalıdır.

– Başvuruda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma zorunluluğu aranmaz ancak senaryo metinlerinin Türkçe olması gerekmektedir.

– Seçici kurul değerlendirmeleri sonucunda, üç senaryo finalist olarak belirlenir

– Daha önce herhangi bir yarışmadan ödül almış senaryolar bu yarışmaya başvuramaz.

– Derece alan eser sahibi kendisi ya da temsilcisinin sette yer alacaktır. ulaşım ve konaklama ücretleri tarafımızca karşılanarak ağırlanacaktır.

– Eser sahibi başvurduğu eserin kendisine ait olduğunu kabul ve beyan eder (Yarışmacı online başvuru formunu doldurarak festivalin yarışma şartlarını kabul etmiş olur.)

-Yarışmada birinci olan eser sahibi, ulaşım ve konaklama ücretleri tarafımızca karşılanarak çekimlerde yer alacaktır. Filmin festivallerde para ödülü kazanması halinde ücretin %20’si senariste ödenecektir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code