İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Piyanist Odelia Sever Darüşşafakalı Çocuklar İçin Sahnedeydi

Dünyaca ünlü piyanist Odelia Sever, 12 Eylül Perşembe akşamı Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde harika bir konser verdi. Sosyal sorumluluk projelerine verdiği önem ile bütün dünyada adından söz ettiren Howden Group’un 25’inci kuruluş yılına özel başlattığı “1MFor$1M” sosyal sorumluluk projesi kapsamında Türkiye’de gerçekleştirilen konserden elde edilen tüm gelir Darüşşafakalı çocukların eğitimine harcanacak.

22 milyar dolarlık prim üretimi ile dünyanın en büyük bağımsız sigorta grubu olan Howden Group’un 25’inci kuruluş yıldönümü sebebiyle düzenlediği “1MFor$1M” sosyal sorumluluk projesi kapsamında piyanist Odelia Sever, İspanya ve Hindistan’dan sonra ülkemize geldi. Türkiye’de ana sponsorluğunu Quick Sigorta, altın sponsorluğunu ise Suzuki’nin üstlendiği konser, yurtdışı örneklerinde olduğu gibi sıra dışı bir piyano resitali olarak sanatseverlere unutulmaz anlar yaşattı.

#iyilikresitali isimli bu konserden elde edilen gelirle Howden, Darüşşafaka’da okuyan babası ya da annesi hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz, 930 yetenekli öğrencinin eğitimlerine destek oldu. Belirlediği kurumlara toplam 1 milyon dolarlık bağış yapma hedefi bulunan Howden Group’un dünya çapında gerçekleştirdiği organizasyonlar bundan sonra da hız kesmeden devam edecek.

3.5 Yaşında piyanoya başladı!

Dünyaca ünlü piyanist Odelia Sever 3.5 yaşında piyanoya başladı ve kısa süre içerisinde yeteneklerini tüm dünyaya gösterdi. Yaratıcı tarzını geliştirdiği Londra’daki Kraliyet Müzik Akademisi’nde master yaptıktan sonra dünyanın dört bir yanında konserler verdi. Kariyeri boyunca Zarastro Trio, Amadeud Quartet ve Arjantinli bir tango beşlisi olan Tangobar gibi birçok müzik grubu ile çalışan Odelia Sever, birçok sanat eserini bir araya getirdiği ve yardımcı yönetmen olarak görev yaptığı İsrail Opera Binası’nda klasik piyano projeleri üzerinde çalıştığı solo performanslar sunmayı sürdürüyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir