İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Rahmi M. Koç Müzesi, Tekne Turları ile ‘Altın Boynuz’u Keşfe Çıkarıyor

Rahmi M. Koç Müzesi, Fatih’te tarihi yarımadanın en çok ilgi çeken yerlerinden olan Haliç’te düzenlediği tekne turlarıyla ziyaretçilerine açık havada eşsiz bir deneyim yaşatıyor. Kurban Bayramı tatilini İstanbul’da geçirmeye hazırlananları da müzede eğlence ve keşif dolu anlar bekliyor!

Türkiye’nin ilk ve tek sanayi müzesi Rahmi M. Koç Müzesi, ziyaretçilerine açık havada Haliç keyfi yaşatıyor. Müze envanterindeki nostaljik teknelerle gerçekleştirilen turlar Golden Horn yani ‘Altın Boynuz’ olarak bilinen Haliç’in tarihi ve kültürel kimliğine farklı bir bakış açısı sunuyor.

14 binin üzerindeki koleksiyonunu sosyal mesafe ve hijyen kurallarını gözeterek kültür-sanat tutkunlarıyla buluşturan müzenin tekne turları restorasyon görmüş bir balıkçı teknesi olan Kont Ostrorog ile yapılıyor. İstanbul’un binlerce yıllık cazibesinin gözler önüne serildiği turlar pazartesi ve salı günleri hariç hafta içi iki sefer, hafta sonu ise üç sefer gerçekleştirilmekte. 30’ar dakikalık turlara katılım Covid-19 önlemleri kapsamında 10 kişi ile sınırlı tutuluyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir