İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Red Bull Music Festival Istanbul ile Şehir Müziğe Doyacak

İlki 2018’de gerçekleştirilen ve oldukça büyük ilgi gören Red Bull Music Festival Istanbul, bu yıl da 01 ile 15 Ekim 2019 tarihleri arasında müzikseverlere unutulmaz anlar yaşatmaya hazırlanıyor. Pozitif organizasyonuyla düzenlenecek olan Red Bull Music Festival Istanbul’da şimdiden yerini ayırtmak isteyen müzikseverler için biletler, 12 Temmuz yani bugün itibariyle Biletix’te avantajlı fiyatlarla satışa sunuldu.

Red Bull’un müzikteki yenilikçi misyonunu üstlenecek olan festival, 5 benzersiz konsept ile 6 ayrı mekana ve 15 güne yayılarak müzikseverlere unutulmaz bir deneyim yaşatmaya hazırlanıyor.

Şehrin ruhuna uygun müzikal programların yer aldığı bu festivalde; elektronik dans müziğini fütüristik açıdan ele alan Futurave Night konseptinin yanı sıra; synthesizer müziğe odaklanan Aposynthesis Night, Afrika müziğinin farklı isimlerini bir araya getiren Alpha Night, hip hop müziğin Berlin – İstanbul yolculuğuna tanık olacağımız Kan Kardeşler Gecesi ve Vogue kültürünün parıltılı dünyasını yansıtan Ballroom Night gibi benzersiz müzik deneyimlerine sahne olacak.

Festival kapsamında canlı performansların, sergilerin, radyo programlarının ve atölyelerin yer alacağı Red Bull House of Music de müzikseverler için 15 gün boyunca açık olacak.

Şehrin en özel noktalarında 90’dan fazla sanatçıyı ağırlamaya hazırlanan festival, açılışından son anına kadar tutkuyla takip edilecek bir programla, müziğin ahengiyle 15 gün boyunca İstanbul’u saracak.

Program

1. Festivalin ilk konsept gecesi olan  Alpha  Beat  Night, 3 Ekim Perşembe  akşamı  Feriye’de benzersiz bir Boğaz manzarası eşliğinde yerli ve yabancı olmak üzere Afrika müziğinin en renkli isimlerini bir araya getirecek.

2. Red Bull Music Festival Istanbul’un ikinci konsept gecesi Aposynthesis Night ile synthesizer müziğinin derinliklerine doğru görsel ve işitsel şovlar, müzikseverlerin deneyimine sunulacak.  Aposynthesis  Night,  4 Ekim Cuma  günü  Beşiktaş’taki  Deniz Müzesi’nde yer altında gerçekleşecek.


3. Hip hop
 müziğe bir nevi saygı duruşu niteliğindeki konsepti ile “Kan Kardeşler”  Gecesi,  Berlin ve İstanbul arasındaki müzikal köprüyü yeniden kuracak. Almanya’da doğup büyüyen Türk müzisyenler, Türkiye’nin farklı kentlerinden çıkmış MC, prodüktör ve DJ’ler; aynı sahnede performans gösterecek. İç içe geçmiş iki kültürün zenginliğinin yansıtılacağı  Kan Kardeşler Gecesi, 5 Ekim  Cumartesi akşamı gerçekleşecek.

4. Şimdiye kadar İstanbul’da benzeri görülmemiş, Vogue kültürünün parıltılı ve göz kamaştıran bir sureti olarak işlenecek olan  Ballroom Night’ta, bu alt kültür hareketi; moda, müzik ve dans ekseninde gerçek bir coşku ile kutlanacak. biriken sanat kolektifi  ve Red Bull işbirliği ile Moda Sahnesi’nde gerçekleşecek olan bu gecede katılımcıları; tatlı bir atışma ile dans, müzik ve stil dolu şamatalı bir şölen bekleyecek.

5. Festivalin son konsept gecesi olan  Futurave Night  ise bir nevi geleceğe dönüş hissi yaratacak.  Rave kültürünün yarınını şekillendiren yenilikçi müzisyenler, kurulacak iki ayrı sahnede elektronik dans müziğinin en sofistike örneklerini sergileyecek. Dünyanın farklı coğrafyalarından isimler ve Türkiye elektronik müzik sahnesinin yıldızlarının yer alacağı gecede, müzik ve mekan ilişkisi görsel ve işitsel performanslarla sunulacak. Ritmin başrolde olacağı Futurave Night, 12 Ekim Cumartesi  gecesi Volkswagen Arena’da  gerçekleşecek.

Biletler 6 Ağustos 2019 tarihine kadar avantajlı fiyattan satılacak. Ayrıca meraklısına kombine bilet seçeneği de mevcut.

Detaylı bilgi için: www.redbull.com/istanbul

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir