İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Resim ve Fotoğrafın Dansı İFSAK’ta Sergileniyor

(DÜZELTME: İSTANBUL’DAKİ YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE 12 MART’TA AÇILMASI PLANLANAN SERGİ 19 MART’A ERTELENMİŞTİR.)

Sanatçı Hilal Özateş İlik’in ‘’Hayalden Gerçeğe, Kadrajdan Çizgiye’ sergisi’ 12 – 31 Mart tarihlerinde İFSAK’da İstanbul’daki sanatseverlerle buluşacak. Sanatçının dünyanın çeşitli ülkelerinde çektiği portreler ve o portrelerin karakalem çizimleri birbirini bütünleyerek sergilenecek.

Hilal İlik’in Türkiye’deki ilk kişisel sergisi ‘’HAYALDEN GERÇEĞE, KADRAJDAN ÇİZGİYE’’ sergisinin açılış kokteyli 12 Mart’ta 16.00’da gerçekleşecek. Sergi, 31 Mart’a kadar İFSAK’ta gezilebilecek.  

Sanatçı, farklı ülkelerde çektiği portreleri ve bu portrelerin çizimlerini birlikte sergileyeceği sergi için heyecanını şu sözlerle ifade etti: “Objektifime yansıyan, dünyanın farklı ülkelerinden, farklı yaşamlarından , farklı yüzlerinden yola çıkarak yaptığım bir yolculuktu bu; fotoğraftan yola çıkıp, karakaleme aktardığım. Sergiye ismini verdiğim şekilde, HAYALDEN GERÇEĞE, KADRAJDAN ÇİZGİYE, ulaşarak gördüğüm gerçeklikleri kişisel olarak yeniden yorumladım.”

Hilal İlik, sergisinde ulaşmak istediği temayı da şöyle özetliyor: “İnsanlık olarak birbirimize destek olmamız gereken bir dönemden geçerken, sergimde yakalamaya çalıştığım, bizi özel kılan farklılıklarımızdaki ortak insanlığın keşfedilmesini, farklılıklarımızdaki güzelliğin bizi birbirimize daha çok yaklaştırmasını umut ediyorum”.

Hilal İlik’in “Hayalden Gerçeğe, Kadrajdan Çizgiye” sergisi 12-31 Mart tarihleri arasında İFSAK’da gezilebilir.

Hilal Özateş İlik Kimdir?

1970 Balıkesir doğumlu resim ve fotoğraf sanatçısı, katıldığı pek çok karma sergiden sonra, ilk kişisel sergisini Mart 2022’de İFSAK’ta açacaktır. Görsel sanatlara tutkusu, karakalem ve ardından yağlıboya resim ile başlayan sanatçı, İFSAK’ta temel fotoğraf eğitimi, belgesel fotoğrafçılığı eğitimleri aldı. 2018’de Dayk Danzig ve Ramiz Şahin danışmanlığında, bir yıl süren ‘’BEYAZ GECELER’’ projesinde yer aldı, eserleri İFSAK ve ISMMO’da sergilendi. Dayk Danzig’in danışmanlığını yaptığı ‘’OPUS REA’’ proje grubuna katıldı. 2019’da önce İstanbul’da İFSAK’ta sergilenen, ardından İzmir’de Urla Belediyesi Fotoğraf Sanat Evi’nde açılan ‘’YEDİNCİ MÜHÜR’’ temalı proje sergisinde yer aldı. İFSAK bünyesinde projelerde yer almaya devam eden sanatçı, 2020 yılından bu yana tutkunu olduğu resim ve fotoğraf dallarını kendine özgü bir şekilde birleştirdi.  Dünyanın çeşitli ülkelerinde çektiği portre fotoğrafları ve onların karakalem çalışmalarından oluşan ‘’Hayalden Gerçeğe, Kadrajdan Çizgiye’’ sergisiyle 12-31 Mart tarihlerinde İFSAK’da yer alacaktır.

Sanatçı IG: https://www.instagram.com/bw.art.focus/

‘’HAYALDEN GERÇEĞE, KADRAJDAN ÇİZGİYE’’ Sergi Bilgileri

Tarih: 12-31 Mart 2022

Yer: İFSAK, Kuloğlu Mah. İstiklal Cad. Ayhan Işık Sok. No:32 Beyoğlu/İstanbul

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code