İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ressam Ergün Başar “Atatürk = İz Bırakanlar İlkler” İle Çankaya Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde


Usta Ressam Ergün Başar 1 Şubat tarihinde Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde açtığı “Atatürk = İz Bırakanlar İlkler” kişisel resim sergisi ile Ankaralı sanatseveler ile buluştu. Sergi 12 Şubat tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Ressam Ergün Başar bugüne kadar, 18 kişisel, 5 karma yağlı boya resim sergisi gerçekleştirdi. 2014 yılında 45 adet suluboya portre çalışmaları yaptı, 2015 yılından itibaren tual üzeri yağlıboya, tual üzeri füzen, grafit portre ve tual üzeri altın varak çalışmalarına devam etmektedir.


Tarih bilincini aşılamak amacıyla 2015 yılında  ” ATATÜRK = iZ BIRAKAN iLKLER  ” portre çalışmalarına ağırlık verdi. İlkleri başarmış ulusal ve uluslararası şahsiyetlerin portrelerini topluma tanıtmak, unutturmamak, genç insanların dikkatini çekmek ana hedefidir.

Tablolarının konusu portrelerden oluşmakta olup hepsi 2.00 x 2.60 m dev ebatlardadır.86 x 100 inkjet baskılı sınırlı sayıda ve imzalı olmak üzere versiyonları da bulunmaktadır.

2019 ilk portre sergisini 12 Şubat’a kadar ÇANKAYA BELEDİYESİ ÇAĞDAŞ SANATLAR MERKEZİ’NDE OSMAN HAMDİ BEY SALONU’NDA gerçekleştirecek. 2019 ‘un 1 Aralık – 12 Aralık BEŞİKTAŞ DENİZ MÜZESİ BARBAROS SALONU’NDA ise ikincisini portre resim sergisini gerçekleştirecektir.

ERGÜN BAŞAR HAKKINDA

Sanat kariyeri boyunca geçmişten günümüze kadar, çeşitli resim tekniklerini kullanarak birçok eser verdi. 18 kişisel, 5 karma yağlı boya resim sergisi düzenlemiştir.

Sanat hayatına Devlet Güzel Sanatlar Akademisi resim yüksek bölümünden mezun olduktan sonra, ressam Profesör Sabri Berkel’in gravür atölyesinden gravür sertifikası aldı ve 1980’den itibaren özel asistanlığını ölümüne (1993) kadar sürdürdü.

Resimlerinde birçok deneysel teknik ve üslup kullanarak 2014 yılında itibaren portrelerinde suluboya tekniğinde kullanıp 2015’ten itibaren portrelerini tuval üzerine yağlıboya ve altın varaklı olarak yapmaktadır.

Sanatsal boyutta seramik, vitray, klasik mozaik, gravür dallarında eser vermiş olup, halen İstanbul ve Gökova’daki atölyelerinde çalışmalarına devam etmektedir.
info@galeribasar.com.tr

ÇANKAYA BELEDİYESİ ÇAĞDAŞ SANATLAR MERKEZİ

Adres: Çankaya Mahallesi, 06540, Kavaklıdere Mahallesi, John F. Kennedy Caddesi No: 4, Ankara
Tel: (0312) 468 21 05
Web: csm.cankaya.bel.tr
Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi sergi boyunca 08:00 – 20:00 arası açıktır.
Açılış Kokteyl 1 Şubat Cuma 18:00 – 20:00


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.