İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ressam Rukiye Demirci’den “Benim İnsanlarım” Caddebostan Kültür Merkezi’nde


Kadıköy belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi; ressam Rukiye Demirci‘nin soft pastel tekniğini kullanarak ürettiği portre çalışmalarından oluşan “Benim İnsanlarım” adlı sergisine 22 ve 28 Mart tarihleri arasında ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

İlk kişisel sergi olan bu sergide Rukiye Demirci; tüm enerjisini, sengisini, hüznünü yansıttığı, farklı coğrafyalardan seçtiği ve “Benim İnsanlarım” adını verdiği portre çalışmaları ile sizleri adeta bir hisler coğrafyasında gezintiye davet ediyor.

Benim İnsanlarım” adlı sergide Rukiye Demirci; din, dil, ırk yada yaş farklılıkların “bir bakışta” ya da “bir gülüşte” nasıl da aynılaştığını, “Benim İnsanlarım” diyebilmek için “insan” olmanın yeterli olabileceğini anlatıyor.

Rukiye Demirci insanlarında, bir kadının nasil sessizce gidişini, haylaz bir çocuğun bakışını, gülmenin din, dil, ırk tanımadan umarsızca yapılan bir eylem olduğunu, defalarca yeniden nasıl doğulduğunu, masumluğun o göz alıcı naifliğini, özgürlüğü, umudu, renklerin hesabını, korkmayı, hiç korkmamayı, susmayı, isyanı, kabul edişleri, yağmuru, güneşi, hiçliği; kendi kaleme aldığı kısa şiirleri ile görebilirsiniz.

Rukiye Demirci‘nin “Benim İnsanlarım” adlı sergisi 22-29 Mart tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi 3. Kat Fuaye Alanı’nda görülebilir.


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.