İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Roxy %100 Müzik Günleri’nin Ödülleri Açıklandı

Bu sene, büyük depreme ve seçim atmosferine karşın 22. Roxy %100 Müzik Günleri’ne ülkenin her yerinden tam 285 grup başvurdu. Hem genç yeteneklere, hem müzik sektörüne hem de herkesin umut beklediği bu zamanda bütün müzik severlere heyecan ve umut olan yarışmanın final haftasında, 12 grup sahne aldı.

Müzik dünyasının önemli isimlerinden oluşan jüri üyeleri;  Barış Akpolat, Batıkan Baksı, Barış Demirel, Cem Selcen, Ece Duyar, Hakan Kurşun, Hakan Tamar, Hikmet Demirel, İpek Atcan, Kanat Atkaya, Murat Beşer, Murat Hasarı, Ömer Ahunbay, Özge Fışkın, Taner Öngür, Şafak Ongan ve Yalçın Birol tarafından canlı performanslar ile değerlendirilen 12 gruptan dereceye girenler 26 mayısta özel bir tören ile açıklandı.

Roxy %100 Müzik Günleri bu yıldan itibaren sektörde ve hayatımızda iz bırakan müzisyenlere bir saygı ödülü verme kararı aldı. Bu sene ilk ödül Özge Fışkın tarafından büyük üstad Cahit Berkay’a verildi.

Geçen senenin birincisi Yasin Topçu ve jüri üyesi Barış Demirel’in verdiği konser sonrası Taner Öngür, Cahit Berkay, İzzet Öz’ün konuşmaları gençlere büyük heyecan yarattı.

22. Roxy %100 Müzik Günleri’n de ödül alan gruplar;

Birinci: Siyah Tavşan-İstanbul

İkinci: Silüet-İstanbul

Üçüncü: Lapis Lazuli-Ankara

En İyi Performans Ödülü

Siyah Tavşan Grubundan- Metehan Aras

Jüri Özel Ödülü: Son Perde-İstanbul

Roxy Özel Ödülü: Pelin Çelik

Dergy Özel Ödülü: Pelin Çelik

Ödüller

Birinci: 100.000 TL para ödülü.  Babajım Stüdyoları’nda kayıt hakkı ve  birinci gelen eserin Sony Müzik Türkiye  tarafından yayınlanması.

İkinci: 30.000 TL para ödülü.

Üçüncü: 20.000 TL para ödülü.

İlk üçe giren grup, Milyon Fest’in festivallerinde sahne alma hakkı, İlk üçe giren gruplar Dore Müzik’ten enstrüman alabilecekleri hediye çekleri.

Dergy Özel Ödülü Master Class Eğitimi.

Plakhane’den bir retro pikap.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code