İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“RULET” 2. Sezonuyla Geliyor


Yıl 1943. Mart ayı. 47. günün sabahı. Saat 09:22. Stalingrad’ın doğu bölgesinde Rus kontrolünde bulunan ve Alman savaş esirlerinin bulunduğu küçük bir tutuk evi… Kosta Kortidis’in yazdığı, Talha Kalovov’un yönettiği, İbrahin Sevinç, Caner Karadağ ve Mehmet Ali Çetintaş’ın oynadığı “RULET” 2. sezonuyla tiyatroseverlere yine unutulmaz anlar yaşatmaya hazırlanıyor.

Oyunun Konusu

Oyun, 1943 yılının mart ayında Stalingrad’ın doğu bölgesinde Rus kontrolünde bulunan ve Alman savaş esirlerinin bulunduğu küçük bir tutuk evinde geçer.

Alman hücum kıtaları bu sıralarda Stalingrad dolaylarından çarpışarak Berlin’e doğru çekilmeyi sürdürmektedirler.

Olayın geçtiği tarih Almanların, Stalingrad’ı bir milyona yakın askerle ısrarla kuşatmak istediği, fakat taktik hatalar ve ısrar sonucu kaybetmeye başladığı dönemde geçer.

Hızla büyük Nazi rüyası sona doğru sürüklenmektedir. Bu sırada Alman 22. tabur komutanı olan Binbaşı ve aynı birlikteki bir Başçavuş müthiş bir çarpışmadan sonra taburdan sağ kalanlarla kontrollü bir şekilde geri çekilmeye çalışırken; bir Rus birliğince pusuya düşürülür ve etrafı çevrilir. Çatışmaya devam eden ve teslim olmayı kabul etmeyen Almanlar, neredeyse birliğin tüm mevcudunu kaybederler. Çatışma sonunda birkaç subay, Binbaşı ve Başçavuş yaralı olarak yakalanır, bir Onbaşı ve iki Er de ağır yaralı olarak kurtarılır. Ağır yaralılar birkaç gün içerisinde hayatlarını kaybederler. Binbaşı ile Başçavuş ise iyileşme belirtileri göstermektedirler: Bunun üzerine Rus birlikleri bu iki askeri kendi kontrollerindeki kafatası tümenine getirip hapsederler. Acaba burası gerçekten Rus askeri cezaevi midir?

Yazan:
Kosta KORTİDİS

Yöneten:   
Talha KALOVOV

Oyuncular:
İbrahim SEVİNÇ, Caner KARADAĞ, Mehmet Ali ÇETİNTAŞ

Ses – ışık  Tasarım:
Emre YILDIZ

Dekor – Kostüm Tasarım:  
Orhan AY

Afiş Tasarım:
Tamer AKÇAY

Sahne Amiri:     
Mertkan KAYABAŞ

Fotoğraf
Mehmet İzdeş – Ali Ulvi Baycan

Video
Tahir ERKEN

Tür:                       Dram       
Yaş Sınırı:            +13        
Süre:                     1 Perde – 90 Dakika

Rulet Oyun Tarihleri;
8 şubat cuma saat 20:00
Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi Ankara

15 şubat cuma saat 20:00
Zübeyde Hanım Kültür Merkezi Eskişehir

02 mart Cumartesi saat 20:00
Fade Sahne Ankara / Fade Stage & Coffee 

19-20 Nisan / 21.Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali saat 20:00
Sabancı Oda Tiyatrosu Adana

Perde Sanat Tiyatrosu – PST Oyuncuları – Ankara Grubu

Kuruluş:  18 kasım 2015 yılında Gönüllü bir proje için İbrahim Sevinç tarafından Tiyatro Run adı altında kurulmuştur. Haziran 2017’de Caner Karadağ’ın katılımı ile adını değiştirmiştir. Perde Sanat Tiyatrosu pst oyuncuları olarak Ankara’da yer almaktadır.

Gönüllü Projeler;   Görme Engelliler Derneği için onları hayatın zorluklarını anlatan bir proje için bir araya gelen tiyatro oyuncuları Bize de Yerin oyunu hazırlayarak  D.T. Küçük Tiyatro’da Oyunu sergilemiş, Otizm Çocuklar, Yaşlılar Derneği ve Engelli derneklere bu zamana kadar ücretsiz Gönüllü Oyunlar Sergileyip oyundan gelen tüm gelirleri derneklere bağış yapmıştır.

2017 – 2018 tiyatro sezonu;  Büyük bir değişime giden Perde Sanat Tiyatrosu Caner Karadağ’ında Ortak olarak  katılımı ile Kadrosuna Deneyimli ve profesyonel oyuncular ile  çalışmalarına devam etmektedir.

2018 – 2019;  İbrahim Sevinç ve Caner Karadağ’ın ortak yürüttüğü Perde Sanat tiyatrosu Rulet tiyatro oyunu ile Ankara, Eskişehir ve İstanbul’da Oyunlarını sergilemektedirler.  Kadrosuna bu sezon Mehmet Ali Çetintaş’ı da katan pst oyuncuları gelecek sezon için hazırlıklarına devam etmektedirler.

Perde Sanat Tiyatrosu Oynadığı Oyunlar;

2015 – 2016:  Bize de Yer Verin
2016 – 2017:  Dört Köşe Komedi, müsait Bir Yerde Gülecek var
2017 – 2018: Rulet
2018 – 2019: Rulet ( 2.Sezon )

Biletler biletiva.com – biletinial.com ve oyun günü gişe


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.