İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

SAĞIR DUYMAZ GÜLDÜRÜR!


İstanbul Komedi Festivali kapsamında dün akşam Kadıköy Bahane Kültür Salon’da çok ama çok eğlenceli bir buçuk saat yaşandı. ‘Sağır Duymaz Uydurur’ stand up gösterisiyle sahneye çıkan komedyen Mustafa SAĞIR, kendisini izlemeye gelen konuklarına unutamayacakları bir komedi şöleni sundu.

Mustafa Sağır

Kadıköy Bahane Kültür Salon’da gerçekleşen gösteride sahneye ilk olarak komedyen Akın Aslan çıktı. Aslan yaklaşık 20 dakika boyunca sahnede kaldı ve esprileriyle kahkaların havada uçuşmasına sebep oldu. Anlattıklarıyla salonu dolduran izleyicileri gülme krizine sokan Aslan, tadına  doyulmayan show’unun ardından sahneyi yakın arkadaşı komedyen Mustafa Sağır’a bıraktı.

Akın Aslan

ÖĞRETMENİM DİYORUM İNANMIYORLAR

Kendilerini keyifli bir gecenin beklediğini bilen misafirler sahneye çıkan Mustafa SAĞIR ile dahada eğlendiler. Tek kişilik gösterisine kendini tanıtarak başlayan Mustafa Sağır, hem gençlik döneminde hemde meslek hayatında başından geçen komik hikayeleri seyirciler ile paylaştı. Aslen Samsunlu ve beden eğitimi öğretmeni olan Mustafa Sağır, 2015 yılında ilk atandığı yer olan Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine bağlı Yüksektepe köyünde görev yaptığını belirtirken, içinde bulunduğu coğrafyanın koşullarının zorluklarından ve köyde yaşadığı komik olaylardan derlediği komedi showuyla izleyicileri kırıp geçirdi.

Mustafa Sağır bir söyleşisinde ilk sahneye çıkma macerasını şu sözlerle anlatıyor;

“İlkokulda sınıfın komedyeniydim. Öğretmen ‘komik bir şey varsa söyle de hep beraber gülelim’ derdi. Bu bana çok mantıklı geldi ve yaşadığım komiklikleri çevremle paylaşmak için komedyen olmaya karar verdim. Gençlik dönemimde yıllarca yurtdışı maceralarım oldu, çeşitli işler yaptım ancak ticari zekamın iyi olmadığını anladığımda öğretmen olmaya karar verdim ve 3 yıla yakın bir süredir Ceylanpınar’ın Yüksektepe köyünde öğretmenlik yapıyorum. İlk sahneye çıkışım da Ceylanpınar’da oldu”.

Sahne şovuna devam ettiği süre boyunca esprilerinin dozunu hiç düşürmeyen komedyen, bir ara Yekta Kopan’a seslendi ve ‘Eğer beni duyuyorsa kendisine soruyorum, benimle neden röportaj yapmıyor?’  diyerek ünlü televizyon programcısına da göz kırpmış oldu. Sağır, izleyicilere takılmadan da edemedi. Seyirciler arasındaki orta yaşlı bir çifti kısa süreli diline dolayan komedyen bu diyalogla salondakileri kahkahalara boğdu.

G.A.P. PROJESİNİ ANLATTI

Öğretmen olduğu Yüksektepe köyünde öğrencilerin yaşam koşullarından da bahseden Sağır, çocuklar için önemli bir proje yürütüyor. Bu Proje hakkında bilgiler veren Mustafa Sağır; “Projemizin adı G.A.P. Projesi. Açılımı ise ‘Güneydoğu Anadolu Projesi’ Projesi. Amacımız Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin sınır ilçeleri başta olmak üzere , İstanbul ve Ankara gibi Türkiye’nin çeşitli illerinde Stand Up yapıp, oralarda bize getirilen kitap, kıyafet ve oyuncakları çocuklara ulaştırmak. Gösterilerimize gelen izleyiciler ,çocuklar için kitap, oyuncak ve kıyafet  getirdiklerinde bunları yerlerine ulaştırıyoruz. Gösterilere gelemediği halde böyle istekleri olan kişiler ise @mustafasagir_ instagram hesabından bana ulaşabilirler” dedi.

1 saati aşkın süren gösterisinin ardından alkışlar eşliğinde sahneden inen Sağır daha sonra kendisini izlemeye gelenler ile tek tek ilgilenip sohbet etti.

Komedyen Mustafa Sağır’ın bir  sonraki adresi ise 22 Kasım’da Route Ankara olacak. Sakın kaçırmayın!


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.