İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

SAHA Derneği, GuGuOu’nun Amsterdam’daki “With Their Hearts, People Walk” başlıklı projesine destek veriyor


Türkiye’den güncel sanatı desteklemek amacıyla faaliyetlerini sürdüren SAHA DerneğiGuGuOu’nun 5 Nisan – 20 Nisan 2019 arasında düzenlenen “With Their Hearts, People Walk” başlıklı projesine destek veriyor.

GuGuOu, Amsterdam’daki Corridor Project Space için “With Their Hearts, People Walk” adlı, iki ayaktan oluşan bir iş sahneliyor. Birinci bölümde sanatçılar, yerel katılımcılarla işbirliği yapıyor. Sahne dekoru kapsamında sergi mekânına taşınacak farklı pankartlar tasarlanıyor. GuGuOu, sonuca odaklanmaktan ziyade, süreç boyunca ortaya çıkan potansiyel enerjileri entegre etmeyi ve böylece sürecin neticesine vurgu yapmayı amaçlıyor. İkinci bölüm ise yerel müzisyenlerin katılımıyla düzenlenen yirmi dakikalık bir müzik performansından oluşuyor. Performansın ardından, sahne dekoru yerel müzisyenlerin konserlerinde arka plan olarak kullanabilmesi için iki hafta boyunca aynı şekilde bırakılacak. GuGuOu tarafından kurgulanan müzik performansları ve işbirlikçi durumlar, İstanbul ve diğer yerlerdeki sanat alanlarını enerji ve bağlantı ile tekrardan canlandırma ihtiyacına karşılık veriyor.

GuGuOu: Güneş Terkol, Güçlü Öztekin ve Oğuz Erdin’den oluşan GuGuOu, enstalasyon, müzik, sanatçı kitapları, video ve performansa odaklanan çalışmalar üretir. Her sanatçı bağımsız olarak ayrıca kumaş, resim ve enstalasyon gibi medyumlarla çalışır. 13 yıldan uzun süredir birlikte müzik yapan kolektif, MAXXI Rome, İstanbul Bienali ve District Berlin gibi sergi ve projelerde performans sergiledi.

Corridor Project Space: Uluslararası genç sanatçılara yer veren projeler geliştiren bir mekân olan Corridor Project Space, Amsterdam merkezli kâr amacı gütmeyen, hem kamusal hem de özel alan olan bir girişimdir. 2010’dan bu yana aynı zamanda De Kikjdoos Public Space olarak da bilinirken, her türlü sanatsal araştırmaları ve kültürel üretimi kapsayan ve işbirliklerini bir araya getiren bir kültür kabini olarak işlev görüyor.

SAHA Derneği:

Kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşu olarak, çağdaş sanatı destekleme amacında birleşen bir grup sanatsever tarafından 2011 yılında kuruldu. Dernek, Türkiye çağdaş sanatının tanınırlığını ve bilinirliğini artırmak amacıyla, bu doğrultudaki projelere karşılıksız destek veriyor. Evrensel değerlere saygılı ve demokratik duruşuyla, Türkiye çağdaş sanatı için özgür bir “saha” oluşturulmasını misyon ediniyor.


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.