İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

SAHA Studio’da Sanatçılarla Buluşma

SAHA Derneği’nin küratör ve sanatçılara çalışma ortamı sunmak üzere yaz sonunda kurduğu SAHA Studio, 19 Aralık 2019 Perşembe günü, 14:00-20:00 saatleri arasında kapılarını ziyarete açıyor. Ağustos ayından beri çalışmalarını SAHA Studio’da sürdüren sanatçılar Alper Aydın, Larissa Araz, Sibel Horada ve Özgür Demirci sanat pratiklerini ve SAHA Studio’da geliştirmekte oldukları projeleri paylaşmak için sanat profesyonelleri ve ziyaretçilerle ilk kez buluşuyor.

SAHA Studio’nun 15 Şubat 2020 tarihinde sonlanacak ilk dönemine katılan sanatçıları Çelenk Bafra, Vasıf Kortun ve Hera Büyüktaşçıyan’dan oluşan seçici kurul, SAHA’nın işbirliği yaptığı İstanbul dışındaki farklı kentlerden bağımsız sanat inisiyatifleri Hayy ve Karantina, Loading, sub ve Torun’dan da sanatçı önerisi alarak davet etti. SAHA, davetli sanatçılara 6 ay boyunca çalışma mekânı, küratöryel destek, araştırma ve üretim fonu sağlamanın yanı sıra sergi turları, seminerler, küratör buluşmaları, araştırma gezileri ve birlikte öğrenme programları düzenliyor.

Sanatçılarla ve SAHA ekibiyle sohbet etmek üzere 19 Aralık 2019 Perşembe günü 14:00 – 20:00 saatleri arasında Sıraselviler Caddesi no.35, Cihangir, Beyoğlu adresindeki SAHA Studio ziyaret edilebilir.

Sanatçılar Hakkında:

Larissa Araz

Larissa Araz

(1990, İstanbul) kimi zaman yazı, ses, video gibi farklı alanlarda eser üretmekle beraber, sanat pratiğinin odağında fotoğraf olan bir sanatçı. Toplumsal hafızaya dahil edilen veya edilmeyen kimlik, tarih, anı ve aidiyete dair konuları kişisel bir yaklaşımla inceliyor.

Alper Aydın

Alper Aydın

(1989, Ordu) içinde bulunduğu çevrenin fiziki koşulları ve doğanın kendine has akışını araştırırken, heykel, fotoğraf, yerleştirme, performans ve doğal malzemelerle yapılmış geçici düzenlemeler ile araziye müdahalelerde bulunuyor. Doğada gözlemleme, toplama veya yeni formlar ekleyen sanatçı, bulunduğu yeri dönüştürme yoluyla geçici izler bırakıyor.

Özgür Demirci

Özgür Demirci

(1982, Konya) hafızayı merkeze alan, toplumsal ve bireysel olayların kurgusunu farklı üretim pratikleriyle gerçekleştirir. Çalışmalarını İzmir’de sürdüren sanatçı; İzmir Kültür Platformu Girişimi (İKPG) üyesi ve girişimin bünyesindeki Pla+form dergisinin içerik editörüdür.

Sibel Horada

Sibel Horada

(1980, İstanbul) kentsel, ekolojik ve arkeolojik kültürlerle ilgilenir ve çalışmalarında kolektif ve kişisel olanın tarihine odaklanarak yok olmakta olanın belleğini tuhaf, rastlantısal örüntüler etrafında sorgular. Çalışmalarında metin ve form birlikteliğini kullanan sanatçı, araştırmalarını şiirsel heykel ve yerleştirmelerinde somutlaştırır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code