İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Elif Aslı Yıldız: Yeni Yıl Alışverişinde Sahte Çikolatalara Dikkat

Yeni yıl için geri sayım başladı. Çarşıdaki hareketlilik esnafın yüzünü güldürüyor. Yeni yıl sofralarının olmazsa olmazı olan çikolatalar da yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Süslü paketlerde raflarda yerini alan, çikolata adı altında piyasaya sürülen ürünlere dikkat edilmeli. Piyasada sahte ve kalitesiz ürünlerin varlığından bahseden Patiswiss CEO’su Elif Aslı Yıldız, “ Alışveriş eyleminin had safhada olduğu bu dönemde elbette ki bundan faydalanmak isteyen markalar olacaktır. Ancak bu markaların tüketicisini mağdur ettiği faaliyetlerin kendi geleceklerini güvenle inşa etmede pek çok problemle karşılaşacağı çok bariz. Bilinmesi gerekir ki tüketici hiçbir deneyimi unutmaz!  Biz tüketici memnuniyetini vizyon haline getiren bir marka olarak her zaman en iyi ürünleri sunmayı hedefliyoruz. Sahte ve kalitesiz ürünler tüketici güvenini sarsabilir ve genel olarak sektöre olan güveni olumsuz etkileyebilir” diye konuştu.  

“GÜVENİLİR KAYNAKLARDAN ALIŞVERİŞ YAPIN”

Yüksek kalite standartlarını korumak ve tüketicilerine güvenilir lezzetli ürünler sunmak için büyük çaba harcadıklarından bahseden Yıldız, “Sahte ürünlerle mücadelede tüketicilere verebileceğimiz tavsiye; güvenilir kaynaklardan alışveriş yapmaları. Kaliteyi ve güvenilirliği ön planda tutarak, en iyi çikolata deneyimini yeni yıl heyecanını yaşarken de sürdürmek istiyoruz” dedi.

“KALİTELİ ÇİKOLATALAR BASİT VE DOĞAL İÇERİKLERE SAHİP”

Tüm alışverişlerimizde yapmamız gerektiği gibi çikolatamızı alırken de içerik etiketlerini okumamıza dikkat çeken Patiswiss CEO’su Elif Aslı Yıldız, “Çikolata taklitlerini anlamak, birkaç belirgin özellik üzerinden yapılan gözlemlere dayanır. İlk olarak, üretici bilgisi oldukça önemlidir; güvenilir çikolata markaları genellikle şeffaf olup ürünlerinin arkasında açıkça kim olduklarına dair bilgi sunarlar. İkinci olarak, içerik listesi incelenmelidir; kaliteli çikolatalar genellikle basit ve doğal içeriklere sahipken, taklitler daha fazla katkı maddesi içerebilir, buna dikkat etmek gerek. Üçüncü olarak, fiyat önemlidir; gerçek çikolata üretimi genellikle kaliteli malzemeler, işçilik ve üretim süreçleri gerektirir, bu nedenle aşırı düşük fiyatlar kalitesiz veya taklit bir ürünü işaret edebilir. Ambalaj kalitesi, renk ve dokusu, marka bilinci ve güvenilir satış noktalarından alışveriş yapmak da taklit çikolataları ayırt etme sürecinde dikkate alınması gereken faktörler arasındadır. Bu unsurları göz önünde bulundurarak, çikolata taklitlerini gerçek ve kaliteli çikolatalardan ayırt etmek mümkündür” diye konuştu.

YILBAŞINDA VERİLEBİLECEK EN GÜZEL HEDİYE: ÇİKOLATA

Çikolata, hiç şüphesiz yılbaşında verilebilecek en güzel hediye. Sevdiğinize, sizin için özel olan o kişiye vereceğiniz tatlı bir kutu çikolata ona kendini çok özel hissettirecektir. Yılın en özel gününde de insanlar sevdiklerini bu tatlı hediyelerle sevindirmek istiyorlar. Bu istek elbette ki talebi de artıyor. Günlük 100 ton üretim kapasitesine sahip olduklarını söyleyen Patiswiss CEO’su Elif Aslı Yıldız, “Yılbaşı, sevgililer günü ve bunun gibi özel günlerde bu sayı elbette artış göstermektedir. Üretim planlamacılarımız, yöneticilerimiz ve çalışanlarımız artan talep karşısında her zaman karşılık vermiştir. Sadece yurt içi taleplerine değil aynı zamanda 38 ülkenin de yılbaşında gerçekleşen çikolata ve şekerleme taleplerini karşılamaktayız” diye konuştu.

DÜNYA STANDARTLARINDA ÜRETTİĞİMİZ ÖZEL BİR ÜRÜNÜMÜZ: TABLET ÇİKOLATA

Yılbaşında en fazla talep gören ürünlerinin arasında Takvim Çikolata ve İsviçre Çikolatalı Tablet Çikolata (Tüm Parçacıklı)’nın yer aldığını söyleyen Yıldız, “Takvim çikolata, yeni yıl heyecanını her gün yaşamak isteyenler için aralık ayının her gününe farklı reçetelerle üretilmiş sürpriz lezzetler sunarak tüketicilerimizin ilgisini fazlasıyla çekiyor. Öte yandan, İsviçre çikolatasıyla kaplı tablet çikolata, gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki dünya standartlarında ürettiğimiz özel bir ürünümüz. Tüm parçacıklı fındık ve bademleri, İsviçre’nin en kaliteli çikolatalarıyla buluşturduk. Geçen seneden farklı olarak koleksiyonumuza Üzümlü-Fındıklı Tablet Çikolata ekledik. Yoğun sütlü çikolata dolgusu ve kaliteli içerikleriyle tüketicilerimizin favorileri arasında bulunuyor. Bu ürünlerimizin yanı sıra, internet sitemizde satışa sunduğumuz yılbaşına özel yeni ürünümüz Buğday Patlaklı Karamelli Draje, benim de favori lezzetlerimin arasına girdi diyebilirim. Tüketicilerimize ambalaj tasarımlarımızla, eğlence ile lezzeti birleştirdiğimiz birbirinden özel ürünlerimizle şahane bir yılbaşı koleksiyonu hazırladık” diye konuştu

“TÜKETİCİLERİMİZE YENİ YILDA EN TATLI HEDİYELERİ VERECEĞİZ”

Yılbaşının şüphesiz herkesin heyecanla beklediği dönemlerden bir tanesi olduğunu söyleyen Patiswiss CEO’su Elif Aslı Yıldız, “Alınan hediyelerle, jestlerle insanların birbirlerini özel hissettirdikleri, sevgi gösterilerinin hediyelerle ritüel haline geldiği bu özel güne elbette bizim de tüketicilerimize hazırladığımız hediyeler mevcut. Çekilişler, özel indirimler, şaşırtıcı kampanyalarla her yıl olduğu gibi bu yılbaşında da ürünlerimizin birçok haneye ve ilişkiye ulaşmasını amaçladığımız sürprizlerimizden olacak. İnternet sitemizde uygulayacağımız yılbaşına özel indirim kampanyalarıyla bizden tüketicilerimize yeni yılda en tatlı hediyeleri vereceğiz” diye konuştu.

GAZETE SANAT GASTRONOMİ

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code