İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

SALT Misafir ve Kullanıcılarını SALT Galata ve SALT Beyoğlu Yapılarında ağırlamaya Devam Ediyor

SALT Galata ve SALT Beyoğlu 30 Haziran’dan itibaren kamu sağlığını gözetmeye yönelik tedbirlerle misafir ve kullanıcılarını ağırlamayı sürdürüyor.

SALT Galata’da 30 Ağustos tarihine kadar, görsel sanatçı Basma Alsharif’in ‘Orada Her Kimse’ sergisi izlenebilir. Osmanlı Bankası Müzesi’nin katlara yayılan sunumları incelenebilir. Sanat, tasarım, mimarlık, ekonomi, toplum ve kent çalışmalarında SALT Araştırma yayın koleksiyonunu kaynak olarak kullanan araştırmacılar mekândan randevuyla yararlanabilir. Robinson Crusoe 389 kitabevinin yeniden faaliyete geçtiği SALT Beyoğlu’nda ise, girişteki Forum alanı kamuya açık.

SALT’ın Türkçe ve İngilizce dillerindeki iki yeni basılı yayını Cengiz Çekil: 21.08.1945-10.11.2015 ile beraberinde bağımsız bir kitap formunda Türkçe hazırlanan Cengiz Çekil Okulu satışta. Ülkemizde sanat pratiğini öğrenci, sanatçı ve eğitimci rolleriyle etkileyen Çekil’in hayatı ve düşünce dünyası temelinde çok yönlü çalışmalarına toplu bir bakış getiren kitapları Robinson Crusoe 389 kitabevinden temin edebilirsiniz.

Gelecek programların duyurularına; SALT Araştırma’nın arşiv koleksiyonları ve randevu takvimine; kurumun son e-yayını Cengiz Bektaş İle Mimari Üretimleri Üzerine Söyleşi’ye; yapılarda ileri bir tarihe kadar geçerli olacak işleyiş ve tedbirler hakkında ayrıntılı bilgiye saltonline.org’dan ulaşabilirsiniz.

Görsel bilgisi: SALT Galata, 2020
Fotoğraf: Mustafa Hazneci

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code