İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Salt Online Sinema: This Ain’t California [Burası Kaliforniya Değil] (2012)

Salt’ın Perşembe Sineması etkinliğinde 5 – 8 Kasım tarihleri arasında, yönetmenliğini Marten Persiel’in yaptığı 2012 yapımı This Ain’t California [Burası Kaliforniya Değil] var.

Alman Demokratik Cumhuriyeti’nde 1980’lerde ortaya çıkan kaykay tutkusunu canlandıran This Ain’t California [Burası Kaliforniya Değil]  (2012), çocukluktan asi gençlik yıllarına üç kaykaycının maceraları üzerinden bildik her şeyin değiştiği 1989 yılına uzanıyor. Doğu Berlin’in brütalist mimarisi kaykay için muhteşem bir oyun alanı sunarken siyah beyaz animasyonlar, retro müzikler ve arşiv görüntüleri eşliğinde bir zamanlar tehdit olarak görülen bir sokak kültürünün oluşumu aktarılıyor.

Bir “ideal”in hikâyesini anlatan belgesel görünümlü kurgu yapım, küçük ama gayet muhalif kaykaycı ortamının Berlin Duvarı’nın yıkılışıyla nasıl dağıldığına da bakıyor. Daha çok ifade özgürlüğü vadeden yeni bir dünyaya adım atan gençler artık kaykaylarıyla peşinden gidecekleri hiçbir hayal kalmadığını düşünmeye başlıyor.

“Evde” gösterimleri, 24 Eylül-29 Kasım tarihlerinde saltonline.org’da çevrimiçi olarak gerçekleştirilmektedir. Filmler, yalnızca Türkiye’den erişime açıktır. Perşembe Sineması, Garanti BBVA Mortgage desteğiyle sürdürülmektedir.

This Ain’t California [Burası Kaliforniya Değil] (2012)

5-8 Kasım

Yönetmen: Marten Persiel

100 dakika

Almanca; Türkçe ve İngilizce altyazılı

Görsel: This Ain’t California [Burası Kaliforniya Değil] (2012) filminden bir kare ©Neue Heimat Film

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code