İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samet Serhat’ın Yeni Single’ı “Yok Sen Gibi” OnAir Sahne Tarafından Yayımlandı


Samet Serhat’ın uzun bir aradan sonra müzikseverlerin beğenisine sunduğu yeni single çalışması “Yok Sen Gibi” OnAir Sahne tarafından yayımlandı.

Aslında şarkının hikayesi çok daha önce başlamış: Samet Serhat bundan yaklaşık 7 yıl önce, Rock müzik kültürüne ilgi duyan bir Rap söz yazarıyken Youtube’da rastlamış olduğu Alternatif Rock tarzında bir altyapıya, şarkı sözleri yazmış. Zaman içinde özgünleşerek bugünkü halini almış “Yok Sen Gibi”.

Genç Müzisyen şarkısı için:
“Sözlerini müziği ile birlikte tamamlamış olduğum ilk şarkı. Herhangi bir hikayeye dayalı yazılmış sözler içermiyor, sadece kulağa hoş gelen melodisi, akılda kalıcı nakarat kısmı ve ev stüdyosunda kayıt edilebilecek nitelikte olmasından dolayı diğer şarkılarımın arasından kaydetmek için bu sefer bu şarkımı seçtim.” açıklamasında bulunuyor.

Samet Serhat birçok müzisyenin aksine duyguları yanında teknik olarak da çalışan bir beyinle yapıyor müziğini. Tamamlandığını düşündüğü şarkıların üzerinde birkaç hafta süresince her gün olmak üzere kayıtsız okumalar yapıp, ufak tefek varyasyonlar ve sözlerin vuruculuğu hakkında düşünüyor, gerektiğinde değişime gidiyor. İçine sindiği vakit, öncelikle altyapının akustik gitarlarını ardından elektrik gitarlarını kayıt edip, düzenlemelerini yaptıktan sonra bas gitar kayıtlarını ve düzenlemelerini yapıyor. En son olarak daw programından uygun davul plugin bulup, kaydın üzerine yazıyor. Düzenlemesi biten altyapının üzerine vokal kayıtlarını aldıktan sonra mix işlemlerine ve ardından mastering işlemlerine geçiyor. Kendisi bu bilgileri verirken “Yemek tarifi gibi oldu ama anlatıldığı kadar kolay değil, haftalar alabiliyor.” dese de aslında bireysel çalışan bağımsız müzisyenlerin şarkları ile ilgili her şeyden sorumlu olmasının ne kadar zor olduğundan açık yüreklilikle bahsediyor.

Tüm zorluğuna rağmen müzikle uğraşmaya devam eden tüm bağımsız müzisyenler gibi Samet Serhat’ın da en büyük ideali bir an önce yalnızca müziği ile ilgilenebileceği günlere kavuşmak.

Samet Serhat’ın yeni ve iddialı şarkısı “Yok Sen Gibi”yi tüm dijital platformlardan ve OnAir Sahne YouTube kanalından takip edebilirsiniz.


Samet Serhat dijital platformlar

https://orcd.co/yoksengibi

Samet Serhat YouTube klip
https://youtu.be/xS_PVheFrBw

Samet Serhat Sosyal Medya
https://www.instagram.com/sametserhat93

SAMET SERHAT Kimdir?

2007 yılında Rap müzik söz yazarlığı yaparak başladığı müzik sektörüne, 2014 yılından bu yana Alternatif Rock söz yazarlığı ve bestecilik yaparak devam etmektedir.

Şarkılarını ev stüdyosu imkanlarında kaydetmekte, aranje ve prodüksiyon işlemlerini de kendisi yapmaktadır.

2019 yılında ‘OnAir Sahne’den, 4 şarkı içeren ‘’Serotonin’’ isimli bir ep albüm çıkarmıştır. Üretken sanatçı müzik çalışmalarına devam etmektedir.


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.