İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sanatçı Mehmet Evran’dan “İkinci Bahar” Fotoğraf Projesi

Fotoğraf sanatçısı Mehmet Evran, “İkinci Bahar” isimli fotoğraf projesi kapsamında 60 yaş ve üzeri geçmişte hiç fotoğrafı olmayan 14 çiftin gelin ve damat fotoğraflarını çekip sergiledi.

Konusu ve işlenişi bakımından ulusal ve uluslararası alanda ilk defa gerçekleştirilen bir fotoğraf projesi olan “İkinci Bahar”, 60 yaş ve üzeri geçmişte hiç fotoğrafı olmayan 14 çiftin gelin ve damat fotoğraflarının çekilmesi ve bu fotoğrafların izleyicilerle buluştuğu bir proje.

Eski dönem gelinlikleri ve fon görüntüsüyle stüdyo ortamında gerçekleştirilen çekimlerle oluşan Fotoğraf projesi, ayrıca bir sosyal sorumluluk projesi olarak da nitelendirilebilir.

Sanatçı Mehmet Evran’ın açıklamasına göre, ilk etapta Muğla’nın Menteşe ilçesine bağlı kırsal mahallelerinde çift seçimleri yapılmış. Fotoğraf projesinin ve proje sergisinin maddi boyutunu Muğla Menteşe Belediyesi üstlenmiş. Proje hazırlığı 3 yıl sürmüş ve çekimler 1 ay içerinde gerçekleştirilmiş. Sergi 14 Şubat 2019 tarihinde Muğla Menteşe ilçesinde 100 cm x 160 cm boyutlarında özel ışıklı ahşap çerçevelerde kent meydanında izleyicilerle buluşmuş.

Mehmet Evran kimdir?

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölüm mezunu. İkinci bahar ikinci kişisel sergisi olup fotoğraf anlamında daha önceden işlenmeyen konular hakkında çalışmalar yürütüyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir