İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Seçilmiş Aileler: Tomer Heymann Seçkisi Sinemaseverlerle Buluşuyor

Pera Müzesi Film Programları, Seçilmiş Aileler: Tomer Heymann seçkisini sinemaseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Retrospektif niteliğindeki program, gerçekliğin peşine düşerken insanı odağına almayı elden bırakmayan usta belgesel yapımcısı ve yönetmen Tomer Heymann’ın aile kavramını sorgulayan 6 filmine odaklanıyor.

Mr. Gaga

Pera Film’in sinemaseverlere sunduğu Seçilmiş Aileler: Tomer Heymann programı, İsrail’in önde gelen yönetmenlerinden ve  belgesel film yapımcısı Tomer Heymann’ın retrospektif niteliğindeki 6 farklı çalışmasına odaklanıyor. Gösterimi 13-19 Kasım 2019 tarihleri arasında Pera Müzesi’nde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek seçki, içinde doğup büyüdüğümüz aile kavramını, seçtiğimiz aileleri ve bir aradalıktan doğan duyguları dürüst ve hassas bir yaklaşımla ele alan belgesellerden oluşmakta.

Bu Beni Biraz Korkutuyor / It Kinda Scares Me

Programda, bir oyunculuk koçunu ve eğittiği “suçlu” çocukları odağına alarak toplumsal cinsiyeti ve birbirini anlayabilmenin gücünü ortaya koymaya çalışan belgesel Bu Beni Biraz Korkutuyor; değişen küresel göç modelleri ile genişleyen aile kavramını İsrail’de yasadışı olarak yaşayan Filipinli trans seks işçilerinin bakış açısıyla işleyen Kağıt Bebekler; Heymann’ın Andreas Merk’le tanışması üzerinden ilerleyen, kökler ve aşk hakkında samimi bir portre çizen Sevgilimi Ben Vurdum; aile, kayıp ve evsizliğin zihin haritalarını birleştiren dokunaklı film Taçsız Kraliçe; çekimleri sekiz yıl süren, prova çekimleriyle şimdiye kadar hiç yayınlamamış geniş bir arşiv seçkisi ve nefes kesen dans sekanslarını harmanlayan Mr. Gaga ve son olarak, iki farklı dünyada yolunu bulmaya çalışırken aynı zamanda gerçek benliğini korumaya çabalayan Saar Maoz’un yolculuğunu aktaran Şimdi Kim Sevecek Beni? filmi yer alıyor.

Şimdi Kim Sevecek Beni? / Who’s Gonna Love Me Now?

Yönetmenle Konuşma Etkinliği

Program kapsamında 24 Kasım 2019 Pazar günü saat 15.00’te gerçekleşecek Taçsız Kraliçe (The Queen Has No Crown) adlı film gösteriminin ardından izleyiciler, sinema yazarı Nil Kural’ın yönetmen Tomer Heymann ile yapacağı söyleşiye de katılma imkanı bulacaklar.

Taçsız Kraliçe / The Queen Has No Crown

Program kapsamındaki film gösterimleri ücretsizdir. Rezervasyon alınmamaktadır ve yasal düzenlemeler uyarınca aksi belirtilmediği sürece tüm film gösterimleri 18+ uygulamasına tabidir. Ücretsiz düzenlenen ve rezervasyon alınmayan konuşma etkinliğinin dili İngilizcedir, Türkçe simültane çeviri olacaktır.

Kağıt Bebekler / Paper Dolls

Tomer Heymann Hakkında:

1970 yılında Kfar Yedidia, İsrail’de doğan Tomer Heymann, geçtiğimiz 10 yıl içerisinde pek çok belgesel film ve dizi yönetti. İlk filmi Bu Beni Biraz Korkutuyor dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanında gösterilen filmleri, saygın festivallerde ödüller kazandı ve Tomer Heymann’ı İsrail’in önde gelen belgesel film yönetmenlerinden biri haline getirdi. Ülkesindeki sinema okullarında ders veren Tomer Heymann, aynı zamanda halen devam eden film projelerini yönetmeyi sürdürüyor.

Gösterim Programı:

13 Kasım Çarşamba

19.00 Mr. Gaga (100’)

14 Kasım Perşembe

19.00 Şimdi Kim Sevecek Beni? (86′)

Who’s Gonna Love Me Now?

20 Kasım Çarşamba

19.00 Mr. Gaga (100’)

21 Kasım Perşembe

19.00 Bu Beni Biraz Korkutuyor (57′)

It Kinda Scares Me

22 Kasım Cuma

19.00 Sevgilimi Ben Vurdum (56′)

I Shot My Love

21.00 Şimdi Kim Sevecek Beni? (86′)

Who’s Gonna Love Me Now?

23 Kasım Cumartesi

15.00 Kağıt Bebekler (80′)

Paper Dolls

24 Kasım Pazar

15.00 Taçsız Kraliçe (85′)

The Queen Has No Crown

16.45 Konuşma: Nil Kural (moderatör) – Tomer Heymann

27 Kasım Çarşamba

19.00 Bu Beni Biraz Korkutuyor (57′)

It Kinda Scares Me

28 Kasım Perşembe

19.00 Kağıt Bebekler (80′)

Paper Dolls

29 Kasım Cuma

19.00 Sevgilimi Ben Vurdum (56′)

I Shot My Love

21.00 Taçsız Kraliçe (85′)

The Queen Has No Crown

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code