İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

SELCAN AYDIN’IN ÜÇÜNCÜ KİTABI DAN RAFLARDAKİ YERİNİ ALDI


Yazar Selcan Aydın, “Bazen hiçbir şeyini bilmek istemiyorsun. Bazen de her hücresini ezberlemek” diyor. Hangisini seçerseniz seçin, “Dan” diye oluyor her şey. Selcan Aydın’ın daha önce de çok sevilen iki kitabından sonra  üçüncü kitabı olan Dan, İnkılâp Kitabevi tarafından yayımlandı.

Dan, 30’unu geçmiş bir kadının, olgunluk dönemine denk gelen ilişkileri, çelişkileri, daha önce, “Neden? Nasıl?” dediklerinin karşılık bulduğu bir kitap. Selcan Aydın, yaşadıkları ve gözlemledikleri üzerinden dünyayı, insanları, iletişimi ve sevgiyi anlama biçimini aktarıyor.

Dan kitabında Selcan Aydın’ın kalemi, hayatımızın ortasına adeta bir balyoz gibi inen durumlar karşısında sevgi duvarını yeniden örerken zaman zaman azalsa da tükenmeyen umudun adı oluyor.

Dürüstlüğün, can sıksa bile hayattaki en gerekli erdem olduğunu savunan, bir şeyler bitse bile hırsla ve kavgayla sonlanmaması gerektiğine inanan yazarın, sohbet edercesine anlattığı hikâye size de ilham verecek.

Selcan Aydın

Selcan Aydın 1986 doğumlu bir metin yazarı. 32 yıllık ömrüne sayısız reklam, film ve proje ekledi. İki yıl boyunca Rock FM, bir yıl da Kent FM’de radyo programı yapma şansı buldu.

Yirmi5 ve Bu Havalarda Dönme Bana isimli kitaplarının ardından şimdi de DAN ile okuyucusuyla buluşuyor.

ARKA KAPAK

DAN; 30’unu geçmiş bir kadının, olgunluk dönemine denk gelen ilişkileri, çelişkileri, daha önce “Neden? Nasıl?” dediklerinin karşılık bulduğu bir otobiyografik roman. Yazar, yaşadıkları ve gözlemledikleri üzerinden dünyayı, insanları, iletişimi ve sevgiyi anlama biçimini aktarıyor.

Nefretten, kinden, zorbalıktan uzak yaşantısında, kendisiyle aynı değerlere sahip insanlarla karşılaşamadığı için yakınan, dürüstlüğün can sıksa bile hayattaki en gerekli erdem olduğunu savunan, bir şeyler bitse bile hırsla ve kavgayla sonlanmaması gerektiğine inanan yazarın, sohbet eder gibi anlattığı bu hikâye size de ilham verecek.

Güzellik anlayışı, genellemeler ve empatinin tanımıyla tamamladığı hikâye, günün sonunda karakterin gücünü yitirmediğinden ama bir şeyleri aramaktan vazgeçtiğinden bahsediyor..

Selcan Aydın, Dan, İnkılâp Kitabevi, 104 sayfa, Anlatı, İstanbul, 2018

Genel yayın yönetmeni Ahmet Bozkurt

Editör Mehmet Bozkurt

Kapak tasarım Faruk Baydar

Sayfa tasarım Şevval Ulusoy

Arka kapak fotoğraf Ayman Şanlıtürk

İletişim

basin@inkilap.com


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.