İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Serap KÖKTEN ‘Sembolist İmgeler’ İle AÇS SANAT GALERİSİ’NDE


Sanatçı Serap KÖKTEN 19 Nisan – 27 Nisan 2019 tarihleri arasında Adana AÇS SANAT GALERİSİNDE  ‘SEMBOLİST İMGELER’ sergisi ile sanatseverlerle buluşuyor.

Serap KÖKTEN

Sanatçı, gündelik gerçekliğin sınırlayıcılığından uzak içsel yolculuğun doğal olarak sonsuzluğun imgesel ayrıntılarını ve belki de asıl gerçekliği sembollerin yol gösterici gücüyle birleştirir.

Çağın yükselen değerleri karşısında toplumun bunalıma düşen insana çözüm üretememesi ve doğal olarak “ruhsal derinliğin” sorgulanması, önemli tarihi kişiliklerin en belirgin özellikleri ve düşünceleri ile üzerimizde bıraktıkları izlerden yola çıkarak oluşan soyut düşünceler, ve son olarak; yeryüzündeki farklı kültürlerin, toplulukların ve inançların ortaya çıkması ile oluşan bireysel kimliklerin soyut fikirlerini ifade edebilmek için geliştirdikleri dil üç ayrı kategoride yansıtılıyor.

Görüntünün bir bakıma ‘durağan’ lığın ötesinde, görmek istediklerimizi, imgelem gücü ile algıladıklarımızı Sanatçı sembolik bir bir dille ifade eder;

Gün ışığında görünen değil, alacakaranlıkta keşfedilmeyi bekleyen gerçeklik!

Sanatçının 26 özgün çalışmasının yer aldığı sergi 27 Nisan 2019 tarihine kadar Adana AÇS Sanat Galerisinde izleyiciyle buluşuyor.

Yer: AÇS Sanat Galerisi

Sergi Açılış Kokteyli:  19 Nisan 2019  Saat: 18:00

Sergi Süresi: 19 – 27 Nisan 2019

Adres: Ziyapaşa Bulv. Kurtuluş Mah. 64012 Sok. No: 13 Sacide Hanım Apt.

Merkez Seyhan / Adana

Tel: 0 322-453 44 45 – 0 532 4886426


Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.