İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sevde Tuba Özsaygın’ın “Kurtlu Kuyu” İsimli Romanı Raflardaki Yerini Aldı

Sevde Tuba Özsaygın’ın “Kurtlu Kuyu” adlı romanı Dağhan Külegeç Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Geçtiğimiz yıl oyuncu Dağhan Külegeç ve annesi yazar, oyuncu ve çevirmen Ayşe Erbulak tarafından kurulan ve Erbulak Evi Yazarlık Okulu tarafından verilen 3 yıllık yazarlık eğitimini tamamlayan 11 yeni yazarın ilk kitabı ile yola çıkan Dağhan Külegeç Yayınları, bu yıl 19 yeni yazar ve 1 çeviri kitap ile yayıncılık hayatına hızla devam ediyor.

Dilbilim Uzmanı ve Yazar Hakan Akdoğan’ın Genel Yayın Yönetmenliğini yaptığı yayınevinden bu yıl da yine çok güçlü yazar adaylarının kitapları yayımlanıyor. Bu yazarlardan biri olan Sevde Tuba Özsaygın’ın “Kurtlu Kuyu” adlı romanı da bu kitaplardan biri. 

Durum romanının iyi bir örneği olarak karşımıza çıkan kitap, aynı zamanda üslubunun gücüyle de dikkat çekiyor. Yazar kitabında, otuzlu yaşlarında, güzel, eğitimli bir kadın olan Eda’nın, Türkiye, Hollanda ve Amerika’ya savrulan yaşamı boyunca parçalanmış ailesinden ona kalanları toplama hikayesini konu alıyor. Duygusal boşluklarını doldurmaya çabalarken okur, Eda’nın dilinden aile kavramını, çocukluk travmalarının insan yaşamına etkisini, tutkulu aşkları, hezeyanları, hasta bir zihnin kıvrımlarından geçerek öğreniyor.

Kurtlu Kuyu, kurtulmaya çalışırken karanlığa çeken, rahatsız eden, sarsıcı bir roman. Finale doğru giderken, o huzursuz soruya da dikkat çekiyor: Aslında ne yaşıyoruz?

Sevde Tuba Özsaygın

1989, Zonguldak doğumlu olan yazar, Zonguldak Anadolu Öğretmen Lisesi ve Kocaeli Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği mezunudur. Belediye Konservatuarı Tiyatro bölümü birincilikle bitirmiş, çok sayıda tiyatro oyununda rol almıştır. Uzmanlığına eğitim alanında devam etme kararı aldıktan sonra tiyatroya ara vermek zorunda kalmıştır. Yıllar sonra bu tutkusunu seyirci olarak devam ettirmektedir ve 2018 yılından beri Direklerarası Tiyatro Ödüllerinde İstanbul jüri üyeliği yapmaktadır. Deri tasarımcılığı, analog fotoğrafçılık ilgilendiği diğer alanlardır. 2012’den beri Marmara Üniversitesindeki Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında yürüttüğü akademik çalışmalarına devam ederken aynı zamanda özel bir okulun kampüs müdürlüğü görevini yerine getirmektedir. Yazdığı kısa öyküleri kolektif kitaplarda yayımlanmıştır. “Kurtlu Kuyu” yazarın ilk romanıdır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code