İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Seymen Bozaslan İmzalı “İçinden Yol Geçen Hayatlar” Raflarda Yerini Aldı

Gerçek bir gezginin gözünden Anadolu’ya temas etmek isteyenler… Bu kitap tam size göre!

Seymen Bozaslan, seyahate “bos zaman etkinliği” olarak bakan bir “tatilci” ya da maceraperest değil, aksine seyahat etmeyi yaşam tarzı haline dönüştürmüş bir gezgin. Yola çıkıyor, geziyor, kaydediyor ama daha da önemlisi temas ediyor; gittiği yerlerin hikâyelerini biriktiriyor, yaşam deneyimlerini okurlarına aktarıyor. Dolayısıyla, o alışılageldik “Nerede ne yenir?”, “Nereleri gezilir?” sorularına yanıt vermeyi amaçlayan bir kitap değil bu; gezilip görülen yerlerin listesini çıkarmaya da çalışmıyor.

Seymen Bozaslan bu kitabı ile, seyahatlerinde tanıdığı Anadolu’yu, Anadolu insanının enerjisini, tutkusunu, hayallerini anlamaya ve anlatmaya çalışıyor; onların kısıtlı imkânlarla neler başarabildiğini okurlarına göstermek istiyor. İçinden Yol Geçen Hayatlar, bu ülkenin farklı coğrafyalarından sıra dışı insan hikâyelerini ve hayat tecrübelerini bize ulaştırarak hem bu toprakların sosyal ve kültürel zenginliğini tanımamızı sağlıyor hem de insanın yaratıcılığına ve azmine dair sarsıcı örnekler aktararak bizleri düşünmeye sevk ediyor.

Seymen Bozaslan Kimdir?

1987 yılında Istanbul’da dünyaya gelen Seymen Bozaslan, Bahçeşehir Üniversitesi’nde Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi üzerine yüksek lisans yapmıştır. 14 yıldır kurumsal alanda profesyonel iş yaşamını sürdürmekte olup yaklaşık 15 yıldır düzenli seyahat etmektedir. Seymen Bozaslan 5 yıldır Hürriyet gazetesi, Sözcü gazetesi, Pegasus Airlines Magazine gibi birçok ulusal gazete ve derginin yanı sıra pek çok web sayfasında da seyahat yazıları yazmaktadır. Şu ana dek 55 ülke ve 250’den fazla şehir gezmiş, Türkiye’de ise 77 şehir keşfetmiştir. Fotoğrafçılıkla da ilgilenen Seymen Bozaslan, fotoğraf çalışmalarını sosyal medya üzerinden paylaşmaktadır.

Sayfa Sayısı: 296
Fiyatı: 34 TL
Dagıtım Tarihi: 23.10.2019

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir